Jak zařídit malou koupelnu?

Zkuste si zařídit malou koupelnu vkusně a prakticky. Přinášíme vám pár tipů a nápadů. Dejte malé koupelně nový vzhled. I malý prostor může mít hezký design.

Nejnovější návrhy malých koupelnových designů jsou svěží a mají revoluční design. Přehodnocují vše, co od nich očekáváme. Nástěnné toalety a umyvadla nepodléhají gravitaci. Dveře sprchy jsou prosklené. Úžasné textury a vzory dávají osobitý vzhled i malému prostoru v koupelně. Nikdy nezapomeňte ani na dokonalé odvětrávání koupelny.

1. Nepotřebujete tolik prostoru, jak si myslíte

Minimalistická koupelna má závěsné skříňky a dostatek úložného prostoru. Hluboký prostor skříňky pod dřezem můžete zaplnit plastovými boxy nebo proutěnými košíky a dát do nich třeba ručníky. Kosmetiku a toaletní potřeby dáte do skříněk. Můžete koupelnu vybavit i otevřenými policemi. Budete mít ve vaší koupelně mnohem více vizuálního prostoru.

2. Praktické a funkční skříňky

Koupelna je převedena do víceúčelového prostoru, který zahrnuje i pračku. Jakmile odstraníte chaos a vyměníte ji za úsporný minimalistický design, všechny užitečné věci najdou své místo. S prostorem se dá kouzlit. Můžete přidat pračku, sušičku i vkusné umyvadlo. Vše se pohodlně do koupelny vejde.

3. Malé koupelny mají své kouzlo

Kvalitní kámen a dlaždice, chromový ohřívač ručníků v podobě žebříku a exotické dřevo vytvářejí luxusní malou koupelnu s nádechem starého v Říma. Kombinace dlaždic s mramorem vytvářejí vizuálně zajímavý prostor. Zbavte se pocitu, že malá koupelna nestojí za investici.

4. Do malé koupelny dejte skleněné sprchové dveře

Minimalistická a zároveň zemitá malá koupelna je jedinečná díky dubové podlaze. Nejde o tradiční koncepci. Místo vany dejte moderní sprchu obklopenou bezešvým sklem. Je to skvělý způsob, jak ušetřit spoustu prostoru. Místo něj lze dát i sprchové závěsy. Otevřete prostor a zasklete i vanu.

5. Zajímavé textury a vzory v malé koupelně

Trojrozměrná bílá dlaždice přidává hloubku do malého prostoru koupelny. Skandinávské dlaždice v opakujícím se vzoru vytváří pocit větší místnosti. Můžete vsadit i na odvážný a bohatě vzorovaný vzhled. Většina návrhářů říká, že tmavé barvy nebo vzory nejsou v malém prostoru dobrým nápadem. Výrazné vzory a textury na našem fotu však přidávají prostoru hloubku a vytvářejí iluzi větší velikosti.

6. Zajímavé stěny, podlahy i dveře

Nástěnné nebo závěsné prvky a dlažba s dřevěným vzhledem přinášejí moderní prvek do malé koupelny. Keramická dlažba ve vzhledu dřevěných prken a závěsné prvky vytváří neotřelý vzhled koupelny. Všechno včetně toalety může být umístěno na stěnách. Odlehčí to podlaze a prostor vypadá větší, protože máme tendenci posuzovat prostor podle podlahové plochy.

7. Zapojte čtvercové vzory

Vsaďte na nové nápady do koupelny, které dodávají nové možnosti pro úložné prostory, aniž by nás okrádaly o místo. Vestavěný stěnový kout s otevřenými regály pojme základní koupelové předměty. Je čas využít stěny a výklenky na poličky a přidat zajímavé vzory. Doplňte moderní umyvadla.

8. Zrcadla místo stěn

Při vytváření koupelnové zrcadlové stěny zvolte zrcadlo, které je ošetřeno tak, aby odolávalo vlhkosti, pro zabránění vzniku tmavých skvrn. Dlouhé stěny ze zrcadel odrážejí světlo z oken. Zrcadla vytváří iluzi většího prostoru. Se zrcadly bude prostor větší. Vaše proměna koupelny bude dokonalá.

Zdroj: freshome.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *