Vkusné umyvadlo dodá vaší koupelně jedinečný styl

Koupelna nemusí být jen nutnou součástí každé domácnosti, na které žádný design není vidět. Je především místem vašeho odpočinku a relaxace. A právě proto zde design hraje hlavní roli hned vedle praktičnosti. Vedle obkladů a dlažeb je třeba správně vybírat i vhodné umyvadlo. To dodá koupelně estetický vzhled a pravou tvář. Zkuste opomenout obvyklé bílé ovály a vsaďte na neobvyklé tvary a designy.

Jak vybrat umyvadlo

Nejdříve zvolte typ umyvadla podle jeho umístění, tedy do rohu místnosti umyvadlo rohové, při dostatku prostoru klidně obdélníkové, čtvercové a dvě umyvadla vedle sebe. Ovály mohou mít atypické tvary, umyvadla mohou být kulatá i neobvykle vykrojená a formovaná. Pak si rozmyslete, zda to má být umyvadlo závěsné, volně stojící nebo integrované do koupelnové skříňky pod umyvadlem. Důležitá je i volba stylu a s tím související materiál. Volba stylu umyvadla a další sanitární keramiky nesmí být v rozporu s vybranými obklady a dlažbou. Na své si přijdou vyznavači rustikálních a retro stylů, kteří asi zvolí přírodní kámen a jeho imitaci, zastánci moderního stylu zvolí sklo, smalt či keramiku.

Klasika v novém kabátě, tedy keramická umyvadla

Praktická, obvyklá a snadno udržovatelná. V nových designech jsou tato umyvadla kvalitní, krásná a jedinečná. Vyrábí se dnes v mnoha tvarech i designech a hodí se k různým typům odkladů, dlažeb a doplňků. Vyberou si milovníci minimalismu i rustikálního a retro stylu. Keramické umyvadlo imitující cementové provedení, neobvyklý tvar či barva, to vše může rozsvítit vaši koupelnu.

Efektní skleněná umyvadla

Čiré, čisté, jednoduché tvary a přírodní barvy jsou na první pohled půvabné, i když jsou na údržbu náročnější. Výsledný efekt ale stojí za to. Například sklo v kombinaci s černou a bílou nikdy neomrzí. Hladká oválná a kulatá umyvadla ve zlaté, stříbrné nebo platinové barvě v kombinaci s obklady a dekorem ve stejné barvě promění koupelnu kouzelnou oázu klidu.

Luxusní kamenná umyvadla

Kamenné umyvadlo, to je co kus, to jedinečný originál, což se týká členitosti, kresby i barvy. Do hladka vyleštěná a do kruhu či oválu opracovaná umyvadla v tmavě hnědých odstínech si zachovají originální ráz přírodniny a z vaší koupelny rázem vytvoří luxusní prostor bez kompromisu. Pro větší umocnění přírodního dojmu lze zvolit také neopracovaná kamenná umyvadla zachovávají vlastní strukturu a také osobitý tvar zvoleného nerostu. V kombinaci se dřevem, skleněnou mozaikou či jednobarevnými obklady s kamennou kresbou, bude vzhled dokonalý. V jednoduchosti tkví krása a kamenná umyvadla to jen potvrzují.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *