Vkusné umyvadlo dodá vaší koupelně jedinečný styl

Vkusné umyvadlo dodá vaší koupelně jedinečný styl

Koupelna nemusí být jen nutnou součástí každé domácnosti, na které žádný design není vidět. Je především místem vašeho odpočinku a relaxace. A právě proto zde design hraje hlavní roli hned vedle praktičnosti. Vedle obkladů a dlažeb je třeba správně vybírat i vhodné umyvadlo. To dodá koupelně estetický vzhled a pravou tvář. Zkuste opomenout obvyklé bílé ovály a vsaďte na neobvyklé tvary a designy.

Jak vybrat umyvadlo

Nejdříve zvolte typ umyvadla podle jeho umístění, tedy do rohu místnosti umyvadlo rohové, při dostatku prostoru klidně obdélníkové, čtvercové a dvě umyvadla vedle sebe. Ovály mohou mít atypické tvary, umyvadla mohou být kulatá i neobvykle vykrojená a formovaná. Pak si rozmyslete, zda to má být umyvadlo závěsné, volně stojící nebo integrované do koupelnové skříňky pod umyvadlem. Důležitá je i volba stylu a s tím související materiál. Volba stylu umyvadla a další sanitární keramiky nesmí být v rozporu s vybranými obklady a dlažbou. Na své si přijdou vyznavači rustikálních a retro stylů, kteří asi zvolí přírodní kámen a jeho imitaci, zastánci moderního stylu zvolí sklo, smalt či keramiku.

Klasika v novém kabátě, tedy keramická umyvadla

Praktická, obvyklá a snadno udržovatelná. V nových designech jsou tato umyvadla kvalitní, krásná a jedinečná. Vyrábí se dnes v mnoha tvarech i designech a hodí se k různým typům odkladů, dlažeb a doplňků. Vyberou si milovníci minimalismu i rustikálního a retro stylu. Keramické umyvadlo imitující cementové provedení, neobvyklý tvar či barva, to vše může rozsvítit vaši koupelnu.

Efektní skleněná umyvadla

Čiré, čisté, jednoduché tvary a přírodní barvy jsou na první pohled půvabné, i když jsou na údržbu náročnější. Výsledný efekt ale stojí za to. Například sklo v kombinaci s černou a bílou nikdy neomrzí. Hladká oválná a kulatá umyvadla ve zlaté, stříbrné nebo platinové barvě v kombinaci s obklady a dekorem ve stejné barvě promění koupelnu kouzelnou oázu klidu.

Luxusní kamenná umyvadla

Kamenné umyvadlo, to je co kus, to jedinečný originál, což se týká členitosti, kresby i barvy. Do hladka vyleštěná a do kruhu či oválu opracovaná umyvadla v tmavě hnědých odstínech si zachovají originální ráz přírodniny a z vaší koupelny rázem vytvoří luxusní prostor bez kompromisu. Pro větší umocnění přírodního dojmu lze zvolit také neopracovaná kamenná umyvadla zachovávají vlastní strukturu a také osobitý tvar zvoleného nerostu. V kombinaci se dřevem, skleněnou mozaikou či jednobarevnými obklady s kamennou kresbou, bude vzhled dokonalý. V jednoduchosti tkví krása a kamenná umyvadla to jen potvrzují.

Ohodnotit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *