Inspirace koupelnové proměny

Celkově oživit, zrekonstruovat a předělat koupelnu je občas nelehký úkol. Mnohdy se objeví řada nepříjemností. Potíže jsou s umakartovým jádrem, vadné instalace potrubí, anebo už se rozpadají stoupačky. Aby se vaše stará koupelna dočkala proměny v pohodlný ráj relaxace, občas je třeba udělat nějaký kompromis. Zůstaňte při zemi a své fantazie a představy omezte tak, aby je bylo možné skutečně realizovat. Pak se můžete rozšoupnout v designových tvarech sanitární keramiky.

Odvážné proměny

Všechno to bourání a propojování je dobré naplánovat. Můžete konečně zkombinovat koupelnu s ložnicí. Moderní vzhled otevřeného prostoru provzdušní a rozsvítí interiér. Získáte větší a flexibilnější prostor s mnohem lepšími možnostmi na jeho rozsáhlejší vybavení. Pro rodinné bydlení není tato varianta koupelnové proměny nejvhodnějším řešením, protože propojená koupelna neposkytuje dostatečné soukromí. Pak zvolte třeba moderní koupelnu se dvěma umyvadly, nebo udělejte koupelny rovnou dvě. Méně je někdy více. Decentnější nemusí hned nutně znamenat nevýrazný.

Čarování s barvami

Starou koupelnu vymalujte odlišnou barvou, než byla ta původní a vsaďte na výrazné barvy. Zvolit můžete i obklady nebo kombinovat malbu a tapety. Samolepící tapetové motivy s lesklou, voděodolnou povrchovou úpravou nebo plastickou texturou jsou módní. Volíte-li k tomu i barvy koupelnového nábytku, dodržujte kombinace maximálně 3 barevných odstínů. Můžete zvolit i tóny kontrastní k barvám stěn. Variantou je i rozmanitost daného odstínu, kdy střídáte sytost, světlé a tmavé prvky. Vybranou barvu můžete také doplnit černými, bílými nebo šedými doplňky, čímž dostane design šmrnc.

Hra světla a stínu

Ve většině koupelen je jen jedno centrální osvětlení, doplněné maximálně o dvě bodovky u zrcadla. Místo osvětlení uprostřed koupelny můžete nepravidelně rozvěsit po celé ploše stropu LEDky trubicovitého tvaru, nebo zvolte nástěnná svítidla a doplňkové osvětlení. Světelné efekty doplní i barevně tónované světlo. Nezapomínejme na doplňky. Velké zrcadlo bez rámu umístěné vně obkladu dokáže s prostorem hotové divy. Nahraďte dřevěné dveře mléčným, matným a dekorovaným sklem, čímž odlehčíte celou místnost. Pěkné jsou mušle, lastury a svíčky.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *