bazeny_sulc_kopane

Naplánujte si výstavbu kopaného bazénu včetně počátečních investic a výběru komponentů

Kopané neboli zapuštěné bazény jsou jedničkami mezi zahradními bazény vůbec. Díky jejich umístění v zemi jsou velmi odolné vůči venkovním vlivům a mnohem snadněji udržují teplotu vody. Vítězí rovněž z estetického hlediska, jelikož nebrání výhledu na zahradě a umožňují snadnější a komfortnější vstup do vody. Co všechno však obnáší počáteční investice spojená s výstavbou kopaného bazénu a následně jeho instalace?

Počáteční investice spojené s výkopem díry na kopaný bazén

S výstavbou kopaného bazénu se pojí stavební práce se zásahem do země. Je proto nezbytné počítat s počátečními investicemi i v tomto směru. Cena těchto stavebních prací je závislá na několika faktorech. Mezi ně patří především způsob odvozu vykopané zeminy. Náklady se zvyšují se vzdáleností skládky, na kterou se bude zemina odvážet. Počáteční investice za kopaný bazén se Vám rovněž prodraží v případě výskytu spodní vody v zemi. V takovém případě je nutné provést drenáž nebo vybudovat odčerpávací šachta. Náklady za tyto stavební práce můžete až o polovinu snížit tím, že si výkop pro kopaný bazén uděláte svépomocí. V takovém případě se však vzdáváte dobrovolně jakékoliv záruky v případě, že byste na stavebních pracích něco pokazili.

Výběr a instalace kopaného bazénu 

Po výkopu díry na kopaný bazén přichází na řadu zpevnění podkladu betonem a následná instalace izolace. Pak již můžete do vybudovaného výkopu zasadit samotný bazén. Kopané bazény doporučujeme plastové, které nejvíce odpovídají poměru cena výkon. Navíc se snadno udržují a pyšní se vysokou životností. Během výběru různých komponentů k bazénu rozhodně zainvestujte do kvalitního zastřešení. Nejenže usnadní údržbu kopaného bazénu, ale také prodlouží koupací sezónu. Velký výběr plastových kopaných bazénu a druhů zastřešení naleznete u společnosti Bazény Šulc.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *