Podzimní dekorace do bytu – Tipy na výzdobu

Vyrobte si krásné podzimní dekorace sami. Můžete použít dostupné materiály nasbírané v přírodě. Suché plody, bobule, květy i listy v pestrých barvách. Je to jednoduché a zvládnete to sami.

Podzimní počasí je období, kdy se nám okolní krajina mění v nádherné barevné prostředí, ze kterého můžeme čerpat nekonečné množství inspirace. Většina květinářství a zahradnických potřeb nabízí nádherné podzimní dekorace a materiál, ze kterých si je snadno vyrobíte i sami. Zkuste si třeba z pestrobarevného listí vyrobit krásnou podzimní misku, nebo kouličky na zavěšení do prostoru či do okna. Můžete se do toho pustit třeba během nevlídného počasí.

Tip: Jak na pletení z papíru? Vyrobte si koš z papíru

Potřebné pomůcky

Budete potřebovat, barevné listy, sušené přímo z přírody či umělé, které vydrží déle, ale zase ztrácí tak trochu kouzlo. Dále si připravte štětec, nůžky, řidší lepidlo, misku, polystyrenovou kouli či plastový balónek a další nádoby, jako třeba květináče nebo truhlíky. Ty můžete přímo oblepit. Na náš způsob dekorace misky vám pomůže nafukovací balonek. Vyberete si krásně barevné, nepoškozené listy a u těch umělých opatrně odstraňte umělé žilky v listů.

Než začneme lepit

Připravte si mísu, balonek a listy v různých velikostech a barvách. Pokrývejte všechna místa a ta malá pokrývejte menším listem. Uchopte nádobu a nafoukněte balónek tak, aby držel v míse, podle její velikosti. Balonek do ní vložte. Pak si vezměte štětec a natřete lepidlem horní část balónku od středu až po jeho okraje. Položte list nahoru, kde jste již nanesli lepidlo a opatrně jej uhlaďte prsty nebo štětcem. Během práce je dobré mít stále prsty čisté a neupatlané od lepidla, abyste zabránili jejich přilepování na vaše ruce. Pokud se listy ohýbají směrem vzhůru, držte je alespoň 30 sekund přitisknuté k balónku.

Co dál

Až polepíte čtvrtinu balónku, dejte jeden nebo dva listy na dno misky pro větší hmotnost a stabilitu misky. Nechejte hodinu schnout. Jakmile je lepidlo suché, rozvažte balónek a nechte z něj zvolna ujít vzduch. Lepidlo na okrajích listů lze opatrně odtrhnout nebo uříznout. Pak lze misku naplnit okrasnými dýněmi, dekoracemi, ovocem nebo jinými dobrotami.

Zdroj: hellolucky.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *