Předokenní rolety domu

Proč investovat do předokenních rolet? Z mnoha důvodů!

Víte, že teplo v domě vám udrží i venkovní předokenní rolety? A tedy zároveň i sníží účty za energie?

Do předokenních rolet jsem investovala před dvěma lety. A s odstupem času musím říci, že se jedná o jednu z mých dosavadních nejlepších investic. V parných dnech interiér domu příjemně zastíní, a tím ochladí, a v zimě jej zase zahřejí. Zkrátka zamezí tepelným ztrátám, které mnohdy vykazují i dobře odizolovaná okna.

Stíní, zamezují tepelným ztrátám a zlepšují spánek

Změna to přitom je i pocitová. Pokud v zimě přijdu do místnosti se zataženými předokenními roletami, připadá mi, že je v ní tepleji, než když je vytáhnu. Nejde však jen o teplo, byť se v současné době pro mnohé stává luxusní komoditou. Předokenní venkovní rolety zlepšují i kvalitu spánku. To zase uvítáte především v létě, kdy první sluneční paprsky v nezatemněných ložnicích budí krátce po čtvrté ráno. Ne však s předokenními roletami, které vám dovolí spát tak dlouho, jak se vám bude chtít. Z mé osobní zkušenosti tedy předokenní rolety opravdu doporučuji.

Pro novostavby a dodatečnou montáž

Předokenní rolety se vyrábějí výhradně na míru. Z toho důvodu je nezbytné zaměření technikem a následná odborná montáž. Samotné rolety se rozdělují na ty pro dodatečnou montáž (na již postavené domy) a novostavby. Ty se totiž instalují přímo pod fasádu do prostoru překladu. Pokud vám v letních měsících nedají spát otravní komáři, zvažte rolety s integrovanou sítí.

Manuální versus elektrický pohon

Co se způsobu ovládání týče, nabízejí se rolety manuální, které se stahují a vytahují ručně, a elektrické, ať již tlačítkové či na dálkové ovládání. Rolety je ale možné ovládat i přes mobilní aplikaci.

Rolety na míru

U nás se výrobou předokenních rolet zabývá například firma Univers, která svými pobočkami (v Praze, Kladně, Plzni, Pardubicích a Hradci Králové) pokrývá většinu Česka. V nabídce najdete rolety různých barev a za rozumnou cenu. Její technici k vám přijedou, zaměří okna, vy si vyberete barvu, pak je vyrobí, dovezou a na okna namontují. Věříme, že budete spokojeni. A vaše peněženka taky. Venkovní rolety totiž skutečně šetří energiemi.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *