světlo do pergoly

Venkovní světlo do pergoly nebo altánu

Pokud vás každoročně lákají vlahé letní večery k příjemnému zahradnímu posezení pod pergolou s rodinou či přáteli, nemusíte díky umístění venkovních světel ukončit předčasně příjemně ubíhající zábavu. Dostatek světla zajistí pro pergolu i zahradní altán venkovní designové osvětlení, které vyniká svým unikátním a moderním vzhledem a širokou škálou provedení.  

světo pod pergolu

Než začneme s výběrem venkovních svítidel 

Při výběru venkovního osvětlení musíme nejprve zajistit přívod energie. Pokud pergola těsně přiléhá ke zdi domu, elektřinu vyvedeme snadno. K osvětlení altánu, který stojí uprostřed zahrady, musíme vést vedení elektřiny na delší vzdálenost, anebo můžeme použít svítidla s vestavěným akumulátorem.

Typy a umístění venkovních svítidel

osvětlení můžeme použít stropní svítidlo nebo venkovní nástěnné světlo a umístit ho přímo na fasádu. Tím se dostáváme k rozhodnutí, zda si pořídíme venkovní svítidlo nástěnné nebo závěsné. Výborným řešením je oba zmíněné typy osvětlení kombinovat a získat tak možnost měnit intenzitu osvětlení.
venkovní světlo

Bezpečnost venkovních svítidel 

Pozornost musíme věnovat i bezpečnosti. Venkovní svítidla musí odolávat dešti, sněhu, vlhkosti, větru, prachu a dalším nepříznivým vnějším vlivům. Proto by měla mít hodnotu krytí alespoň na úrovni třídy IP 44, která vám zajistí bezpečnost. Venkovní světla mohou mít navíc i dálkové ovládání třeba se změnou jasu.  

Na co myslet při osvětlení zahrady

Pergola bez osvětlení není úplná. Světla navozují pocit bezpečí, lépe se nám venku po setmění orientuje i pohybuje a nemusíme předčasně ukončovat večerní zábavu probíhající na čerstvém vzduchu. Při osvětlení zahrady je vždy efektnější zvolit větší počet menších svítidel, které doplňují to hlavní. Také je příjemnější zvolit teplé světlo ve žluté barvě. 

osvětlení exteriéru

Pohrajte si se světlem 

Pokud si potrpíte na nostalgii a intimní osvětlení, vyzkoušejte louče či lucerny odolné vůči povětrnostním vlivům, nebo několik menších venkovních světel za sebou. Důmyslné osvětlení venkovního prostoru můžete doplnit nástěnnými svítidly nebo bodovými světly. Krásné solitéry stromů, keřů, rostlin nebo zahradní architektury můžeme navíc nasvítit šikmým nebo horním světlem, anebo je efektivně podsvítit. 

Design venkovního osvětlení

V oblasti designu je nabídka venkovních svítidel velmi široká a vybere si z ní úplně každý. Unikátní design oživí každou pergolu. Venkovní závěsné svítidlo se na dřevěných pergolách krásně vyjímá, ať už jde o průmyslový design nebo závěsný lustry stylizovaný do podoby luceren. U pergol je velmi oblíbený i moderní styl využívající ekonomické LED diody. Vaší fantazii se prostě meze nekladou.

venkovní svítidla

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *