Chcete ekologický dům?

Modulové ekologické domy jsou jako stavebnice pro dospělé. Vynikají ekologickými a moderními prvky jak výstavby, tak i architektury. Zachovávají si charakter domu s nízkými náklady na provoz i údržbu. Výhodou tohoto systému je možnost rozšiřování domu jako zmíněné stavebnice podle aktuálních potřeb. Jednotlivé moduly jsou ekologické a nízkoenergetické. Ze základních modulů lze složit nespočet variant nejen podle požadavku zákazníka, podle klimatických podmínek, urbanistického řešení místa výstavby, ale i druhu a typu terénu. Otevřený systém umožňuje přidat další moduly, které lze kdykoli přesunout na jiný pozemek bez vlivu na kvality stavby, bez dlouhých stavebních prací. Dodatečné stavební úpravy nejsou časově náročné.

TIP: Kvalitní dřevostavby od jednoho z lídrů na trhu

Otevřený systém

Moderní technologie jsou součástí modulů. Moduly nabízejí veškeré dostupné technologie zdrojů energie a umožňují rozšíření budovy. K variantám systému vytápění patří centrální kotel na elektřinu, plyn i biomasu, kombinace alternativních paliv, zelené energie s klasickým způsobem vytápění, jako je plyn plus tepelné čerpadlo, alternativní zdroje, jako rekuperace, tepelné čerpadlo, biomasa i solární a fotovoltanické kolektory. Připojení televize, rozhlasu, internetu, na lokální sítě a moduly pro inteligentní dům, i jeho řízení na dálku, je samozřejmostí.

Ekologické materiály nezatěžující prostředí

Složení a konstrukce staveb jsou vyrobeny z moderních a plně ekologických materiálů nezatěžujících životní prostředí výstavbou. Moduly mohou i nemusí být pevně spojeny s pozemkem a jejich přesun či likvidace neovlivňuje okolní prostředí. Nosná konstrukce je tvořena ocelovým rámem zaručujícím statiku skládaného objektu. Spojením několika modulů vytvoříte kompaktní prostor libovolně dělený interiérovými příčkami. Skladba stěn je difuzně otevřená s odvětranou fasádou. Vlhkost z rosného bodu je odvedena mimo dům, čímž se zamezuje výskytu plísní a mikrobů. Izolaci tvoří minerální vata, dřevovláknitá nebo také konopná izolace. Používají se sádrokartony, slámové desky i dřevěný obklad. Na exteriér se volí klasické omítky, dřevo, vláknocementové desky a imitace kamene či cihel. Střechy jsou ploché, ale lze zvolit i sedlové, valbové a pultové.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *