malá koupelna

Na panelákovou koupelnu se musí chytře

V malých panelákových koupelnách je nedostatek prostoru a stále nám tu chybí místo na všechny potřebné věci. Dejte si pozor na to, abyste nedělali z koupelny odkladnou místnost. Úklidové a prací prostředky mohou být i jinde.

Určité zvyky v zařizování koupelny se dají účinně změnit. Koupelnový prostor je třeba začít vnímat z jiného zorného úhlu. I malé prostory poskytují velké možnosti na řadu změn. Při spojení koupelny s toaletou ztrácíme při více členné domácnosti soukromí a provoz domácnosti je mnohem náročnější. Současně ztrácíme i stěnu, na kterou lze umístit další skříňky a získat potřebné úložné prostory. Toaletu lze navíc doplnit vysokými skříňkami a uložit sem všechny koupelnové a toaletní doplňky nebo uklízecí potřeby.

Zařizovací předměty

Do malých místností vyberte správný typ a velikost klozetu. Závěsné mísy nabízejí snadnou údržbu podlahy pod nimi. K jejich upevnění se využívají předstěnové systémy, u kterých je zaručena dostatečná pevnost bez zvýšených nároků na nosnost zdi. Rohová umyvadla vždy nepřinesou do koupelny ušetřené místo navíc. Spíše omezí možnost k umístění skříňky a neposkytnou možnost odkladné plochy. Vhodnější jsou umyvadla symetrická, která snadno zapadnou do každého prostoru včetně malých koupelen a poskytnou odkládací prostor.

Vana versus sprchový kout

Pokud řešíte věčný problém, zda zvolit vanu nebo sprchový kout, zkuste z toho vybruslit kompromisem mezi vanou a sprchovým koutem, kterým je asymetrická vana s praktickou zástěnou z bezpečnostního skla. Ta vám poskytne příjemnou koupel a stejně tak dobře zastoupí sprchový kout pro rychlé osvěžení a hygienu. Pračku můžete zvolit úzkou, nebo malou a zasunout ji pod umyvadlo. Pokud na ni v koupelně nemáte vůbec místo, můžete ji zabudovat do kuchyňské linky. Způsobů, jak zařídit malou koupelnu, je opravdu mnoho. Jen to chce trochu popustit uzdu vaší fantazii.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *