Magická rustikální koupelna – Ohromí i vás

Rustikální styl je velmi populární. V období romantismu měli lidé tendenci se vracet k interiérům venkovských a selských prvků a dnes se tento trend opět vrací. Koupelna, zařízená ve venkovském, tedy rustikálním stylu nachází svou inspiraci v přírodě, což se odráží zejména na použitých materiálech.

Vsaďte na patinu

Pokud vám dělá starosti nerovný povrch stěn, nepřidělávejte si zbytečně starosti.  Nerovnosti totiž dodávají prostoru koupelny punc pravosti a originality, kterého nedosáhnete přesnými rozměry prvotřídních obkladaček. Jednobarevné stěny oživte pomocí houbičky a nerovnoměrně nanesené barvy, oživte je motivy květů nebo třeba ovoce. Motivy můžete nanést na stěnu jako za stara pomocí válečku, kaučukových razítek nebo tapetových bordur.

Volba vhodné barevné kombinace

Venkovská rustikální koupelna může mít stěny vymalované bílým vápnem, doplněné odstíny šedozelené, námořnicky modré nebo třeba hnědočervené barvy, anebo doplněná o dřevěné obklady. Moderní venkovský styl docílíte svěžejšími barvami. Pastelové odstíny, jako je světle žlutá, tyrkysová, jemně zelená, odstíny růžové a starorůžové, oživí každou koupelnu. Barvám můžete dát vyniknout i na kachličkách v kombinaci typickou drsnou a světlou omítkou.

Nezapomeňte na podlahy

Chladná kamenná podlaha, imitace z keramiky nebo betonu a ručně tkaný kobereček před vanou či umyvadlem dodá vzhled rustikální koupelny. Vhodná je i věrohodná laminátová imitace dřeva, protože dřevo není příliš vhodné do vlhkého prostředí. V rustikálním stylu může být i paneláková koupelna.

Rustikální koupelna inspirace

Volte bílá umyvadla a vany v kombinaci s nenápadným přírodním kamenem nebo dřevem. Krásná je třeba vana na volně stojící na nožičkách. Příjemnou atmosféru doplní samostatně stojící dřevěné skříňky, komody a klasické dřevěné židle z ohýbaného dřeva. Přírodní dřevěné povrchy nábytku klidně ozdobte pestrými nátěry. Doplňte věšáky a poličky ze dřeva nebo černého kovu a zrcadlo v dřevěném rámu. 

Jedinečné doplňky

Jako dekorace je vhodný proutěný košík, plechový džbán nebo umyvadlo na nožkách. Pěkné jsou svíčky, dekorativní květináče, plechové obaly na květiny, nádobky mycí houby, kartáče, mýdla i kartáčky na zuby. K vaší rustikální koupelně může přibýt i rustikální ložnice a další místnosti.

Zdroj obrázků: pinterest.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *