Podřezaní zdiva

Sanace zdiva zlepší kvalitu bydlení

Vlhkost v rodinném domě způsobená starou a již nefunkční izolací, nebo izolací jinak narušenou či nedostatečně provedenou již od samého počátku, trápí mnoho majitelů nemovitostí. Rozhodně ji nelze podceňovat. Výrazně zhoršuje kvalitu bydlení, devastuje stavbu jako takovou, a v případě prodeje či pronájmu nemovitosti sráží zcela zásadně její hodnotu. Problém přitom své řešení má.

Jestli váš dům potřebuje provést sanaci vlhkého zdiva, poznáte velice snadno

Zdi mohou být vlhké. Nedrží na nich omítka, a i nové omítky či malba rychle degradují. Na zdích se objevují solné výkvěty a vlhké mapy. V místnostech, zejména v rozích, vzniká plíseň. Šířit se mohou i dřevokazné houby. Vzduch je zatuchlý, stejně tak jako nábytek, matrace i oblečení v místnosti.

Řešení pro sanaci vlhkých budov je několik

Podřezávání zdiva

Co dům, to jiná konstrukce základů a jiné složení zdiva. Pro každý však existuje vhodné řešení pro odvlhčení stavby a zamezení pronikání vlhkosti formou vzlínání kapalin ve zdivu. Nejčastějším řešením je tzv. metoda podřezání zdivaDělá se několika způsoby, z nichž nejčastěji používanou je narážení nerezových plechů. Podmínkou možnosti využití této metody je průběžná spára ve zdivu. Podřezávání zdiva se dělá i dalšími metodami: řetězovou pilou nebo diamantovým lanem.

Chemická injektáž

Sanace zdiva vlhkých budov se dále provádí metodou chemické injektáže. Tu lze provádět ve všech typech zdiva bez ohledu na jeho skladbu. Není zapotřebí průběžná spára ve zdivu, jako u předchozích metod. Technologie spočívá ve vytvoření vodoodpudivých zábran ve zdivu. Do zdiva se vyvrtají otvory, které se napustí injektážní látkou podle typu a stavu sanovaného zdiva. Používají se různé akrylátové gely, silikónové krémy, polyuretanové pryskyřice nebo silikonové mikroemulze. Metoda je velice šetrná a přitom účinná. Eliminuje se zde problém s možným narušením statiky domu při podřezávání. Perfektně ji lze uplatnit i v místech, jako jsou schodiště, výklenky, zákoutí a těžce dostupná místa, kde technologii podřezávání použít nelze. Účinnost injektážního prostředku je přitom velice vysoká – až 80 % při použití silikonových krémů a mikroemulze na bázi silanu siloxanu.

Izolace a sanace vlhkých budov František Hróz

Na izolace vlhkých staveb a sanační práce se specializuje firma František Hróz. Společnost realizuje sanace formou podřezávání zdiva různými metodami, chemickou injektáží i aktivní elektroosmózou. Nabízí letité zkušenosti i kompletní technické a strojní vybavení pro sanační práce. Provádí rovněž měření vlhkosti zdiva a hydroizolace spodní stavby.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *