Sklad - pronájem skladovacích prostor

Není sklad jako sklad – vyplatí se pronajmout si jej i s logistickými službami

Pronájem skladovacích prostor bývá pro mnohé podnikatele tím nejlepším řešením, které jim za příznivých podmínek poskytne možnost uložit zboží, výrobky či materiál vhodným způsobem, na místě nejlepším z hlediska logistiky apod. Firemní sklad je ale něco jiného než místo pro uložení nábytku vystěhovaného z domu po prarodičích. V řadě případů proto nejde jen o samotný sklad, ale i o služby, které s jeho používáním souvisí.

Sklad a jeho logistika

V případě klasického pronájmu skladovacích prostor získá podnikatel plochu, na kterou si sice může uložit vše, co potřebuje, ale o vlastní proces i činnosti, které se k němu vážou, se musí postarat sám. Existuje proto i jiný přístup k pronájmu skladů: skladové prostory s logistickými službami.

Pod pojmem logistické služby lze zahrnout třeba manipulaci s paletami, ale také balení a kompletaci, příjem i expedici či třeba celní služby. Některé sklady takto komplexní služby nabízí a spíše, než místo na uložení palet si podnikatel pronajme řešení svého problému.

Výhody pronájmu skladu s logistickými službami

Pronájem skladu s logistickými službami je především podstatným ulehčením situace pro firmu, neboť nemusí řešit celé spektrum problémů což znamená úsporu lidských zdrojů, času i finančních prostředků. Druhou motivací pro pronájem této komplexní služby je jistota, že celý skladovací proces bude dlouhodobě probíhat tak, jak má, a nebude docházet ke vzniku problémů spojených s jeho chybně nastavenými mechanismy.

Efektivní skladování výrobků, produktů, zboží, materiálu či surovin a všech dalších prvků potřebných pro běh firmy, znamená zvýšení efektivity firmy, snížení jejích nákladů i minimalizaci tvorby chyb.

Sklad pronajatý i s kompletní logistikou umožní podnikateli věnovat se tomu, co je opravdu důležité, co firmě dává přidanou hodnotu a generuje její zisk. Volte to nejlepší řešení pro svoji firmu!

Zdroj obrázku: Baloncici / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *