Jak vymalovat dětský pokoj?

Jak vymalovat dětský pokoj?

Dětský pokoj je prostorem, který by měl rozvíjet dětskou fantazii a kreativitu dětí. Je současně i místem, ve kterém se cítí děti útulně a v bezpečí. Na plnění těchto funkcí mají vedle zařízení pokoje zásadní vliv na děti i barvy. Jak tedy malovat dětský pokoj?

Oproti jiným místnostem plní dětský pokoj několik účelů a děti v ní tráví nejvíce svého času. Proto je podle názoru odborníků výhodné dětský pokoj rozdělit na několik částí a každou z nich namalovat adekvátní barvou. Část určená pro spánek a odpočinek by měla být laděna v uklidňujících odstínech, zatímco výraznější barvy lze dát do zóny her. Sekci pro studium vymalujte v barvách podporujících proces učení.

Zdroj: idealhome.co.uk

Tip: Jak vymalovat dětský pokoj

Volba barev

Obecně se dá říci, že při hyperaktivitě dětí je vhodné vsadit na studené odstíny zelené, modré nebo fialové barvy. Pokud je vaše ratolest naopak spíše introvertní, můžete ji rozveselit hravými a přátelskými barvami v podání oranžové a žluté. Modrá barva bude působit na vaše potomky uklidňujícím dojmem a zlepší jejich soustředění. Červená barva je naopak příliš rozptýlí. Pro rozvoj kreativního myšlení doporučujeme fialovou. Zelenou lze motivovat pozitivní vztah dětí k přírodě.

Zdroj: usticescentuals.com

Na co si dát pozor

Při malování dětského pokoje se vyhněte hnědé a šedé, protože v očích dětí jsou fádní, nevýrazné a nemají stimulující vliv na rozvíjení pocitů a přemýšlení. Bílou nic nezkazíte, ale v dětském pokoji se vyplatí vsadit na barevnost, kterou nabízejí přívětivé a příjemné tóny barev. Kterou barvu z široké barevné palety si zvolíte, závisí jen od vás a případně na názoru vašich dětí, kterým je pokoj věnován.

Zdroj: telegraph.co.uk

Jaké barvy pro chlapce a jaké pro dívku

Kdysi bylo běžné malovat chlapeckou pokoj v odstínech modré a pro dívku se volila růžová. Ačkoli tato tradice přežívá i nadále, zdaleka není jedinou možností, kterou si při výběru barev do dětského pokoje lze zvolit. V případě chlapců je například velmi trendy zelená či červená. Každá z těchto barev lze propojit s bílou, hnědou nebo šedou a zpestřit geometrickými vzory, motivy vesmíru, přírody, sportu, pohádkových postav a témat, o které váš syn projevuje zájem. Pro dívčí pokoj to s růžovou není třeba přehánět, použijte ji raději na doplňky. Ideální je kombinace barev, jako je zelená s fialovou nebo modrá s červenou. Zpestřete tapetami a doplňky dle preference vaší dcery.

Zdroj: pinterest.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *