Jak vymalovat ložnici? Poradíme vám

Dobře se vyspat ve své ložnici není často vůbec jednoduché. Vše souvisí se vším a kvalitní spánek má několik důležitých podmínek.

Mnoho výzkumů už potvrdilo, že čím jsou lidé spokojenější se svojí ložnicí a jejím zařízením, tím déle a lépe se jim také spí. Celosvětový průměr je 7 hodin a 6 minut spánku denně. Náš spánek a spokojenost s odpočinkem ovlivňují zejména barvy v ložnici.

Jaké zvolit barvy

Studená barvy jako šedomodrá vám prostor ochladí. Naopak teplé barvy jako žlutooranžová vaši ložnici pěkně prohřeje. Rozdíl ve vnímání teploty může být díky barvám až 7 °C. Proto se doporučuje vymalovat vždy svoji ložnici orientovanou na sever žlutou barvou, orientovanou na jih zase spíše studenou barvou, jako modrou, zelenou a podobnými chladivými tóny. Pokud nevíte, kterou barvu na stěny vaší ložnice vybrat, nejvíce ložnici barevně ovlivní hlavní barva použitá v největším rozsahu na stěnách, podlaze i nábytku.

Další akcentní barvy

Další barvy použité v prostoru jsou akcentní, které lze použít na části stěn, čalounění, dřevěné vybavení i polštáře. Odstíny mohou být tmavší nebo světlejší než je barva hlavní. Mohou být součástí celkové barevnosti tón v tónu anebo barvy komplementární, vytvářející velmi zajímavý kontrast. Použít lze i další dvě akcentní barvy, které fungují jako oživení a zpestření. Používají se sice ve velmi malém množství, ale často plní nejdůležitější funkci v prostoru, kdy završují design interiéru.

Móda ložnicového textilu

Syté barvy, tmavší odstíny a kombinace výrazných barev, to je nyní módní hit. Moderní ložnice je v červené, černé a bílé. Povlečení se dnes nezastýlá a velkou oblibu mají i netradiční grafické motivy. Pro proměnu ložnice stačí zakoupit jen nové povlečení a pár malých polštářků. Chcete-li si ve své ložnici opravdu dokonale odpočinout a vyspat se, omezte v ní množství nábytku opravdu na minimum. Nedávejte do ní počítač, televizi, šicí stroj či žehlicí prkno. Ani váš telefon nemá ve správné ložnici vůbec co dělat.

Jak vymalovat ložnici? Poradíme vám
4.6 (92.5%) 8 hlasů

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *