Jak vytvořit lezeckou stěnu pro děti

Lezecké stěny a chyty jsou užitečné i v dětském pokoji. Lezení zažívá pravý boom a lezecké stěny jsou neodmyslitelnou součástí sportovišť i škol. V dětském pokoji jsou stále něčím výjimečným. Lezení je pro děti velmi prospěšné. Přirozená aktivita působí na správný rozvoj svalové síly, zlepšuje koordinaci pohybů a je významným zdrojem radosti z pohybu i ze zvládnutí sportovní překážky. Lezecké chyty, které jsou za přijatelné ceny k dostání v mnoha specializovaných obchodech s v zájmu bezpečnosti a správné montáže prodávají včetně s nimi související upevňovací techniky. Pro domácí využití je k dispozici široká nabídka, ze které si každý vybere to pravé. Lezecké stěny se dělí na malé ve tvaru skaliska, kam se leze bez jištění nad žíněnkami na podlaze do výšky seskoku 2 m nebo bez žíněnek do 60 cm. Dále jsou to velké lezecké stěny, kde je jištění lanem zcela nezbytné, ale pro dětský pokoj zvolte variantu číslo jedna.

Lezecké chyty se hodí pro každý věk

i náročnost

Lezecké chyty určené pro děti vyhovují ergonomickým požadavkům dětských rukou. Jsou k dostání v různých motivech, jako obličeje, zvířátka, plody, číslice či písmena. Máte-li více místa, můžete použít lezecké chyty pro školy pro použití na kolmých, převislých a šikmých stěnách. Liší se velikostí a jsou k dostání ve 3 stupních obtížnosti, nízká, střední a vysoká. Sportovní lezecké chyty pro děti pak plní požadavky na náročnější lezecké trasy na malých i velkých stěnách. Upevnění je možné do různých materiálů. Třeba do dutých cihel speciálními šrouby a hmoždinkami, do betonu a plného materiálu imbusovými šrouby a zatloukacími kotvami, nebo do dřevěných desek imbusovými šrouby a zatloukacími maticemi či pojistnými maticemi.

Lezecká věž s úkrytem

Dětská lezecká věž s vyhlídkovou plošinou z dřevěných hranolů o rozměru minimálně 9 x 9 cm, 2,6 x 9 cm, které mohou být sklížené ze dvou kusů po 4,5 cm a z desek o tloušťce minimálně 16 mm, budou pro děti velmi zajímavé. Dřevěnou konstrukci smontujeme, ukotvíme do zdi a obložíme deskami, kam vyřízneme vchod do skrýše. Desky upravíme a opatříme vybranými lezeckými chyty. Striktně se vždy řídíme návodem výrobce, kvůli bezpečnosti. Pro stabilitu opatříme spoje jednotlivých částí výřezy, které si vyznačíme tužkou pomocí stolařského úhelníku. Na řezání použijeme ruční okružní pilu nebo obyčejnou pilu a řežeme do hloubky 2,6 cm. Materiál mezi oběma řezy odsekneme ostrým dlátem. V rozích vyrobte výřez i z druhé strany. Konstrukci natřeme, sešroubujeme, ukotvíme do zdi a namontujeme desky.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *