Škodlivost i bezpečí podlahových krytin

Mezi podlahovými krytinami obsadil přední příčky nový typ podlahových krytin nazvaný vinyl. Vinylové podlahy mají to nejlepší z plovoucích, laminátových a dřevěných podlahy. Mají také snadnou pokládku i údržbu, jsou dostatečně pružné, vysoce odolné a můžete si je zakoupit v široké škále dekorů. Polyvinylchlorid znamenal dříve podlahové krytiny, které byly v minulosti používány v bytech panelových domů. Byla to umělá hmota nevalné kvality a obsahovala zdraví škodlivá rozpouštědla. Moderní podlahové krytiny vyrobené z vinylu ale zcela hravě strčí svého předchůdce do kapsy.

Moderní vinylové podlahy

Současný vinyl je pružný materiál, který je vysoce odolný zejména vůči oděru nebo vodě. V porovnání s laminátem je pocitově mnohem teplejší, také rozměrově velmi stálý, má velmi snadnou pokládku a je také nenáročný na celkovou údržbu. Vinyl je navíc tichý, takže s ním vaše sousedy nebudou obtěžovat skotačící děti a domácí mazlíčci. Pokud je základ podlahy tvořen dřevěnou deskou, která je na spodní straně důkladně opatřena izolační korkovou vrstvou, kročejový útlum je zaručen. Vinylová podlaha je navíc rozměrově stálá a nesesychá jako podlahy z masivního dřeva. Díky pružnosti a tvrdosti vinylu se nic nestane, pokud vám v kuchyni na podlahu upadne hrnec či nůž.

Zdravotně nezávadné a bezpečné podlahy

Moderní vinylové podlahy jsou zdravotně zcela nezávadné. Obsahují méně netoxických rozpouštědel, než bývá v přísně kontrolovaných dětských hračkách. Kvalitní výrobci podlahové krytiny garantují naprostou zdravotní nezávadnost. Vinylové podlahy neobsahují žádné těžké kovy, stabilizátory ani barviva, toxická změkčovadla ani formaldehyd. Mají často antistatické, elektrostatické i protiskluzové úpravy povrchu a jsou vysoce odolné vůči slunečnímu záření. Vinylové podlahy neobsahují ani ftaláty a obsahují například bio změkčovadla. Vinylové podlahy jsou pro domácí zvířata jedny z nejvhodnějších. Vinyl je z tvrzeného neměkčeného PVC a povrch má vysoce odolný, s dobrou elasticitou, je pružný i tvrdý a nemusíte se bát poničení. Drápky vinylovou podlahu nepoškrábou a tlapka jim nebudou podkluzovat.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *