Svícen ze sklenice na víno, který si dokážete vytvořit sami      

Skleničky na víno nemusí sloužit pouze k pití vína či sektu. Během okamžiku z nich můžeme vykouzlit krásné a zcela originální svícny, které ozdobí okenní parapet, komodu, konferenční stolek, krbovou římsu i slavnostní stůl. Jak vyrobit svícen pomocí sklenice na víno?

Svícny ze sklenic na víno jsou efektní a stihnete si je vytvořit doslova na poslední chvíli podle vlastní fantazie a z věcí, které máte ihned po ruce. Stačí vybrat vhodné skleničky na víno či sekt a drobné dekorace, jako jsou třeba umělé květy, šišky, jehličí nebo roztomilý andělíček. Vyniknou v každém interiéru a ohromí i návštěvy. Projděte se s námi tvořivým světem a dekoracemi, které si vytvoříte svépomocí.

Co budete potřebovat na svícen na Vánoce i další slavnostní příležitosti

Svícen ze skleničky na víno může posloužit jako vánoční i novoroční dekorace, ale i na Velikonoce, svatbu, výročí a další slavnostní příležitosti. Často využijete různé dekorace, které máme doma běžně. Na Vánoce jsou to třeba baňky, větvičky, jmelí, stužky, šišky, sušené ovoce a další doplňky podle fantazie. Samozřejmě nelze zapomenout na svíčky. Jednoduše sklenku postavte na stůl či talířek dnem vzhůru a pod ní dejte různé dekorace. Pomocí skleniček na víno můžete vyčarovat pravou atmosféru díky originálním svícnům, které si doma zvládneme vyrobit i sami.

Podpořte romantickou atmosféru Vánoc

Na jednoduchý svícen stačí sklenička na víno, mašlička, baňky a větvičky. Můžete vyrobit svícen ke každému talíři prostřenému na stole. Záleží na počtu skleniček, které máte k dispozici. Skleničky na víno mohou být rozmanitých tvarů, velikostí i barev. Pokud jsou průhledné, vložte pod ně baňky nebo figurku a kolem svíčky zachyťte závěsnou vánoční ozdobu. Pak už stačí jen zapálit svíčku, případně doladit další dekorace na vánoční stůl.

Slaďte svícen s interiérem

Pokud nemáte v úmyslu svícny přemísťovat, můžete je naaranžovat jen bez dna skleničky. Jen pod ně zastrčíte ozdoby a postavíte je rovnou na stůl či talířek. Ke skleničce můžete připevnit tavnou pistolí dno z kartonu. Obkreslete její okraj na papír a kolečko vystřihněte. Můžete ho přizdobit umělým sněhem, třpytkami nebo polepit alobalem. Ke dnu přilepte zmíněné dekorace, figurky či baňky a pak ho přilepte ke skleničce. Nahoru na plochou stranu stopky umístíte svíčku v barvě, která ladí s prostíráním, ubrusem nebo celkovou výzdobou interiéru.

Elegantní svícny ze sklenic na víno na jídelní stůl

Dlouhá nožka skleničky na víno je velmi elegantní. Čajové svíce podtrhnou jejich kouzlo. Pod skleničku na prostřený stůl na oslavu vložte při oslavě třeba jen jeřabiny, na svatbě myrtu či rozmarýn s mašličkou a na dětské oslavě figurku. V jednoduchosti spočívá krása. Decentní svícen má vycházet z barev nádobí či ubrusu tak, aby vše krásně ladilo. Tyto svícny si můžete vyrobit na Vánoce i jiné slavnostní dny. Jen změňte styl dekorace. Jídelní stůl hrající všemi barvami různých laskomin, talířů a příborů zbytečně nepřezdobte.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *