Jak odstranit samolepky z nábytku?

Cenovky, samolepky, etikety, nálepky z časopisů a supermarketů, nebo dětské samolepky, které vám děti v nestřežené chvíli nalepily na nábytek, většinou drží, jako přibité. Povolí až po opravdu dlouhém snažení.

Na odstraňování samolepek z nábytku si nechte dostatek času. U některých nálepek to může trvat i hodiny, než konečně povolí poslední zbytky lepidla. Nesnažte se proces urychlit použitím drátěnky nebo kovové škrabky, kterou poškodíte nábytek zcela nenávratně. Někdy je třeba vyzkoušet hned několik postupů, než se vám podaří samolepku z nábytku definitivně odstranit.

Tip: Život s kancelářskou židlí

Základní pomůcky

Nejprve si připravte plastovou škrabku. Použijte tu určenou přímo pro skla automobilu. Postačí i stará karta nebo plastová pinzeta. Netlačte příliš na plastovou škrabku a vyvíjejte rovnoměrný pohyb. Na obyčejné papírové nálepky z časopisů vám často postačí teplá voda a jemný, bavlněný hadřík. Hadřík namočte v teplé vodě, přiložte jej na samolepku a nechte na ní pár minut působit. Pak vezměte plastovou škrabku a jemně, směrem od rohu ke středu nálepku pomalu odstraňte.

Pár kapek octa nebo teplo

Jestliže čistá voda nezabrala, zkuste do ní přidat pár kapek octa a celý výše uvedený postup celý zopakujte. Nezáleží na tom, jaký druh octa použijete, výsledek by se měl opravdu projevit po pár minutách. Pomocí tepla a zahříváním nálepek můžete účinně a velmi šetrným způsobem odstranit nálepky z nábytku. Ani tohle ale nefunguje na všechny typy samolepek a nálepek. Vyplatí zkusit se to ale zkusit, než přistoupíte k mnohem drastičtějším metodám. Fénem a nahřívejte samolepky po dobu 10 až 15 sekund. Nedávejte fén k povrchu nábytku na více než 5 sekund, jinak poškodíte lak.

Prostředek na nádobí a kosmetická vazelína

Některé druhy lepidel je třeba odmastit. Použijte běžný prostředek na nádobí, který je čirý, nakapete na hadřík nebo houbičku a přetírejte samolepku. Nesmí obsahovat čistící písek či jinou abrazivní látku, která by mohla nábytek poškrábat. Někdy pomáhá obyčejná vazelína nebo třeba mentolová mast. Potřete povrch samolepky, nechte i pár hodin působit a samolepku opatrně seškrábněte.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *