Jak může vypadat domácí knihovna

Přinášíme inspirativní nápady na knihovny k vytvoření vašeho vlastního inteligentního domova.

Pokud máte rádi knihy a rádi čtete, jistě máte doma pěkně velkou sbírku knih, kterých si nesmírně vážíte a nechcete je dát z domu. Proč si tedy nevytvořit domácí knihovnu nebo studovnu, kde si můžete stylově uložit své knihy. Nevyžaduje tolik prostoru, kolik si asi myslíte. Podívejte se na tyto nápady domácích knihoven a vytvořte tak inteligentní studijní prostor ve svém domě.

Tip: Oživte svůj domov motivy jarních květin

Co budete potřebovat pro nápad na domácí knihovnu

Nepotřebujete velkou spoustu místa k vytvoření úžasné domácí knihovny, a přesto by toto místo mělo být opravdu ideální. Kromě vaší oblíbené sbírky knih, je zde to, co budete potřebovat:

  • Knihovny nebo nástěnné police, jsou klíčovou položkou ve vaší domácí knihovně. Vyberte si knihovnu nebo nástěnné police podle vašeho výběru. Pro elegantnější, vestavěný vzhled zvolte šatní skříň, která také obsahuje dveře, zásuvky a další možnosti ukládání.

  • Osvětlení dosílí skvostný vzhled knihovny. Přidejte osvětlení pro různé účely. Čtecí lampa je v knihovně či studovně nutností. Nezapomeňte přidat zvýrazněné osvětlení, které rozsvítí regály, nebo propojte stěnu knihovny s osvětlením. Není-li instalace zapuštěných světelných zdrojů možná, zvažte použití LED světel a světelné pásky. Svítí perfektně, spotřeba je minimální a světlo je velice příjemné.

  • Sedadla, křesla a komfortní židle pro čtení, nejlépe s podnožkou, lavička, lenoška nebo vestavěný čtecí kout jsou skvělé nápady do domácí knihovny. Pokud přeměňujete pokoj pro hosty, pohovka nebo futon s odkládací postelí mohou fungovat jako posezení a zároveň jako postel pro hosty.

  • Psací stůl je další příjemnou volbou. Pokud chcete, aby se vaše domácí knihovna zdvojnásobila jako studovna nebo pracovní prostor, měli bysta zvážit přidání stolu, pokud vám to prostor dovolí.

  • Žebřík se vám bude hodit v závislosti na výšce regálu. V knihovně je žebřík úžasným designovým prvkem, který je také velmi funkční.

  • Příslušenství zahrnuje vkusné doplňky. Nezapomeňte přidávat na stěny nástěnné umění, květiny nebo rostliny, které personalizují prostor. Speciální předměty jako vázy nebo malé sošky mohou být také umístěny v regálech, aby se vhodně rozdělily všechny knihy. Budou tvořit vhodný designový prvek.

Nyní, když máte představu o tom, co potřebujete, prohlédněte si tyto úžasné nápady domácí knihovny pro inspiraci a můžete se pustit do práce. Nápady na domácí knihovnu se hodí pro malé i velké prostory.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *