pro_security_ona

Jaký domovní alarm zvolit? Jak se pohybuje cena?

Domovní alarm je ideální možností, jak zabezpečit svůj dům nebo byt. Přemýšlíte, jaký alarm zvolit a jak se pohybuje cena? Vybírat můžete z několika typů, v nabídce jsou prostorové, plášťové a perimetrické alarmy. Vysvětlíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody těchto alarmů a prostřednictvím online kalkulačky získáte zdarma cenovou nabídku ve dvanácti variantách!

Jaké jsou typy domovních alarmů?

Z pohledu účinnosti je rozhodující typ použití domovního alarmu. Právě ten ovlivňuje včasnost a přesnost detekce pohybu nežádoucí osoby a množství falešných poplachů. Čím rychleji systém zareaguje, tím více získáváte času a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod na dveřích a oknech či přivolat pomoc.

·       Prostorové domovní alarmy

Prostorové domovní alarmy jsou cenově nejúspornější variantou zabezpečení, které spoléhá na pohybové detektory na bázi infračerveného nebo mikrovlnného záření. Tento typ ale nedetekuje pokusy o vypáčení oken a dveří, proto se jej doporučuje kombinovat s prvky plášťové ochrany.

Díky své cenové dostupnosti a komplexnosti poskytované ochrany je velmi oblíbený zejména u řešení alarmů do rodinných domů a jiných soukromých objektů. Nevýhodou je, že systém hlásí poplach až v momentě proniknutí narušitele do objektu a navíc může způsobovat falešné poplachy.

·       Plášťové domovní alarmy

Plášťový domovní alarm je vhodný pro všechny, kdo chtějí minimum falešných poplachů a střežení, i když je celá rodina doma. Tento typ je vhodný pro rodiny s velkými domácími mazlíčky, které jinak mohou falešné poplachy způsobovat. Cena je úměrná počtu oken a vstupních dveří.

Plášťový domovní alarm funguje na jednoduchém magnetickém principu. Systém je připevněn na křídla oken nebo dveří a na zárubně. Pokud dojde k oddálení, detektor vyhlásí poplach. Místnosti s takto zabezpečenými okny a skleněnými dveřmi je potřeba vždy doplnit o detektor tříštění skla.

·       Perimetrické domovní alarmy

Perimetrický domovní alarm je možné řešit pomocí venkovních pohybových detektorů, které ale mohou generovat množství falešných poplachů. Proto bezpečnostní agentura Pro Security doporučuje náročným klientům analytické venkovní kamerové systémy, doplněné o dálkově otočné kamery a IP reproduktor pro obousměrný přenos hlasu operátora v reálném čase. Tento systém hlídá celý váš pozemek nebo jeho část.

Díky kamerám s nočním viděním operátor Pultu centrální ochrany (PCO) přesně ví, jak narušitel vypadá a kde se pohybuje, a může jej prostřednictvím reproduktoru rovnou odstrašit. To funguje více než spolehlivě.

Pokud je dům zabezpečen perimetricky, zásahové jednotky k němu prakticky vůbec nevyjíždí, PCO ani většinou nemusí nikomu volat a na domu nevznikají žádné škody. Klient má 100% přehled díky přístupu na všechny kamery skrze aplikaci s push notifikacemi na telefonu. Tyto analytické kamerové systémy je potřeba vždy řešit na míru, proto neváhejte bezpečnostní agenturu kontaktovat.

Jaká je cena za domovní alarm?

Pro návrh zabezpečení a přesnou cenovou nabídku ve dvanácti variantách stačí vyplnit unikátní online kalkulačku zabezpečovacích systémů na míru na webu PRO SECURITY. Bezpečnostní agentura Pro Security vám navrhne a nainstaluje profesionální domovní alarm na míru.

Odbornou instalací eliminují všechna rizika i falešné poplachy a zajistí vám opravdové bezpečí. Pokud si u Pro Security objednáte montáž zabezpečení nebo kamerový systém, získáte zdarma instalaci připojení k PCO.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *