9 rustikálních ložnic, které vás ohromí

Ložnice odráží naši osobnost, smysl pro design a styl. Jsou to bezpečná útočiště, která nám umožní používat více odstínů, povrchových úprav a textur s lehkostí a záleží jen na nás, jak si je upravíme.

Rustikální ložnice jsou jedním z nejžhavějších stylů ložnic a tento trend je stále na vzestupu. Útulný a přesto praktický, moderní rustikální styl kombinuje to nejlepší ze dvou různých stylů a dodává jim čistý a ostrý tvar. Rustikální styl lze snadno vytvořit a můžete se těšit z míchání nadčasových kousků, starších povrchů a kontrastních forem s pozadím, které je do značné míry neutrální a elegantní. Barva může být vnesena v jakémkoliv odstínu, pokud je potřeba. Více ozdobených vzorů s rustikálními kořeny najde místo všude, kde je to možné. Nabízíme zajímavé ztvárnění ložnic v rustikálním stylu.

Přechod k modernější estetice

Zkuste spojit moderní styl s několika dekoračními prvky, které vyniknou. Ať už je to zajímavá zeď ze dřeva, vlastní dřevěná postel se zajímavou úpravou, postranní noční stolky, které mají patinu nebo dokonce akcenty, které čerpají inspiraci z rustikálních kulis. Můžete si vybrat jedinečný kus nábytku, který milujete. Někdy stačí jen jeden malý krok, který udělá z vaší ložnice nádhernou oázu snů.

1.      Bílá barva a dřevo

Balkón venku přidává prostornost ložnici ze dřeva a bílé barvy. Prostor působí čistě, rozlehle a vznešeně. Výhled do krajiny má nebývalé kouzlo.

2.      Bílá a modrá

Ložnice, která směřuje více k modernímu než rustikálnímu stylu. Bílou barvu jemně doplní modré doplňky. Prostor je čistý a útulný.

3.      Dřevo a kámen

Přírodní prvky zde hrají prim. Rohový krb v rustikální ložnici s kamenným povrchem je dominantou místnosti. Výrazným prvkem jsou i dřevěné vyřezávané kusy nábytku. Prostor zjemňuje bílá barva.

4.      Kožešiny a tapety

Této ložnici dává zámecký nádech kožešina i tapeta. Design stropu a rozsáhlé využití dřeva přináší této moderní ložnici rustikální atmosféru.

5.      Beton a dřevo

Minimalistický a rustikální styl v kombinaci se skandinávskou lehkostí v ložnici působí velmi zajímavým dojmem. Nápad této ložnici rozhodně nechybí.

6.      Dřevo v hlavní roli

Bílá barva zjemňuje ložnici, kde hraje přírodní dřevo hlavní roli. Moderní rustikální ložnice s nádhernou dřevěnou akcentovou stěnou v pozadí má nadčasový styl.

7.      Moderní luxus

Kamenná zeď s TV a krbem v moderní rustikální ložnici, která nabízí dostatek luxusu. Stylový strop a zajímavé okno dodává místnosti obrovský potenciál.

8.      Bílá, černá a šedá v kostce

Kostky jsou stále velmi moderní a nadčasové. Unikátní a moderní přístup k designu rustikální ložnice plné vzoru se zde rozhodně vyplácí. Kombinace neutrálních barev má nadčasový vzhled.

9.      Dřevo a cihla

Zeď z červených cihel mistrně doplňuje dřevěná podlaha. Pozadí, zavěšené dekorace a nástěnné umění dávají ložnici unikátní výraz.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *