Podzimní dekorace do truhlíku? Zvládnete ji sama.

Okenní truhlíky jsou krásné i na podzim. Osvěžte svůj domov a okna výzdobou. Můžete použít vřesy, chryzantémy, jiřiny i okrasné dýně. Díky správným rostlinám, barvám a texturám můžete mít krásný zahradní truhlík na okně.

Při výběru truhlíku okna si vyberte velikost, která se hodí k vašemu oknu a vejde se vám na parapet. Truhlíky mohou mít jakoukoliv barvu, můžete si je i přestříkat nebo natřít. Materiálem může být dřevo, plast, terakota i kov.

Jak nainstalovat truhlík na okno

Zaměřte se na vytvoření symetrie při zdobení truhlíků. Začněte tím, že umístíte dvě nebo tři největší rostliny do okna. Vyplňte prostor kolem nich jinými menšími rostlinami. Jakmile máte základnu vytvořenou z rostlin, přidejte něco, abyste truhlík udělali trochu zajímavějším. Můžete okrasné papriky, okrasné trávy, barevné plody ze zahrady, traviny a vonné bylinky. Vyplňte mezery pomocí dekorativních dýní. Třeba ty oranžové nebo křídově bílé mají skvělou barvu a texturu a pomáhají ozdobit okenní truhlík.

Zdroj: aihara-company.com

Dokončení truhlíku

Po dokončení vyplňte všechny mezery půdou. Ujistěte se, že všechny kořeny rostlin jsou v půdě bez kořenů vystavených vzduchu. Zalijte všechny rostliny najednou, to pomůže vyrovnat půdu a rostliny stmelit dohromady. Když skončíte s okenním truhlíkem, můžete jej pak snadno doplnit v době adventu o vánoční dekorace, jehličnany nebo jiné rostliny s červenými bobulemi.

Zdroj: lifeatwillowcottage.blogspot.com

Tradiční okno v pestré oranžové barvě

Pokud použijete podzimní oranžové barvy. Vaše okno dokonale rozkvete a dům se prozáří. Použijte chryzantémy oranžové barvy, přidejte k tomu pár žlutých i červených okrasných papriček a vše nakonec doplňte okrasnými dýněmi. Oranžové dýně krásně zaplní každý prostor a navíc ochrání kořeny rostlin před zimou. Oranžovo- bronzové květy budou doslova zářit na dálku.

Zdroj: www.buethe.org

Barevná okna ve vínové barvě

Vínové až fialové květy chryzantém patří k dalším barvám podzimu. Tmavě purpurové květy chryzantém dělají úžasnou dekoraci. Lze přidat vřes i růžové levandule, okrasné zelí a některé purpurové ajugy pro úchvatný efekt. Tento podzimní truhlík se perfektně hodí do podzimní sezóny. Pokud chcete mít okna stříbrná, přidejte okrasné listy kapusty, do stříbra-tónované levandule a trávy, což dodává hojnost textury. Přidejte bílé a zelené miniaturní dýně výsledek bude skvělý. Podobně si lze udělat i podzimní dekorace do bytu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *