Jak vyrobit velikonočního zajíčka z papíru

Velikonoční zajíček z papíru je krásná velikonoční dekorace. Díky ní dostanou vaše příbytky jedinečnou velikonoční atmosféru. Pokud si velikonočního zajíčka z papíru sami vyrobíte, třeba i se svými dětmi, budete z něj mít velkou radost.

Pokud si chcete vyrobit originální velikonoční dekoraci, kterou hravě zvládnete, nebude vás stát ani moc peněz. Velikonoční origami zajíček, vystřihovaný či pletený zajíček je klasickým symbolem těchto svátků. Krásně ozdobí váš sváteční stůl a budete z něj mít radost vy i vaše děti. Pletení z papíru není pro řadu z nás zcela neznámý pojem. Technika krouceného pletení je velmi oblíbená. Velikonoční zajíček pletený z papírových ruliček oživí mnoho dekorací. Přinášíme i názorná videa.

Zajíček je symbolem Velikonoc

Zajíček nosící vajíčka pochází z Německa a k nám se pak dostal až počátkem 20. století. Zajíc je symbolem plodnosti, života a také štěstí. Velikonoční zajíček v Bibli symbolizoval skromnost a pokoru. Děti si velikonočního zajíčka oblíbily zejména proto, že přináší v mnoha zemích čokoládová vajíčka. Zajíce na jaře lidé často vídávali u obydlí vyhledávat potravu, proto je právě zajíček nositelem čokoládových vajíček.

Velikonoční zajíčci

Výroba velikonočních zajíčků je zábavná. Nejjednodušší a nejrychlejší je udělat si papírové zajíčky. Papír je snadno dostupný materiál. V našich videích jsou návody, které si můžete vyzkoušet doma. Velikonoční věnec můžete ozdobit vystřiženými papírovými velikonočními zajíčky v různých barvách přilepených na šňůru lepidlem. Můžete použít šablonu, aby vypadali všichni stejně. Zajíčkovi lze namalovat či přilepit oči, ústa i dlouhé papírové uši. Co k tomu budete potřebovat? Barevné listy papíru, lepidlo, pastelky a někdy i špejle.

Velikonoční zajíček z papíru

Vezměte si čtvercový barevný papír, přehněte jej do trojúhelníku, pak spodní nejdelší stranu přehnete nahoru asi v šířce 1 cm, pak boční strany přeložte do středu směrem nahoru. Špičku čtverce pak přehněte dolů, aby vznikla hlavička. Pomůže vám náš nákres postupu i naše videa.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *