Okna lze měnit i v zimě, nečekejte do jara

Pokud uvažujete o tom, že na jaře a v létě už nebude čas a chcete zkusit nechat vyměnit okna už v zimě, neváhejte, specializované společnosti to dělají.

Pokud jste nestihli vyměnit plastová okna během léta a podzimu, klidně můžete uvažovat o výměně oken v zimě. Nebude-li víc jak 10 °C pod nulou, pak je výměna oken v zimě zcela běžná. Navíc v zimě můžete i ušetřit nemalý finanční obnos. V zimě mívají specializované společnosti méně práce a určitě tak najdete i zimní slevy na plastová okna. S novými okny zlepšíte ve velké míře tepelnou izolaci svého domu již pro tuto probíhající zimu. Okamžitě ušetříte i za vytápění a doma budete mít i přes ušetřené náklady příjemně teplo.

Neodkládejte výměnu oken na jaro

Výměna oken v domě není tak problematická, jak by se mohlo zdát. Okna se vyměňují v objektu postupně a váš dům to proto nijak výrazně neochladí. Obecně platí, že v zimě jsou společnosti méně vytížené, což se může projevit zejména na nižších cenách. Samotná plastová okna i jejich montáž vám vyjde o dost levněji. Určitě se snadno domluvíte i na blízkém termínu montáže oken. Na jaře pak můžete v klidu pokračovat v rekonstrukci svého domu, třeba ve formě zateplování. Všechny práce budete mít díky zimní výměně oken výrazně urychleny.

Montáž oken v zimě

Během montáže vám byt ani dům neprochladne. V zimě se postupuje s montáží nových oken vždy postupně po jednotlivých místnostech. Okno se nejprve vybourá, okamžitě se do otvoru osadí nové tak, aby se velmi rychle eliminovaly tepelné ztráty z místnosti a mohly následovat další všechny potřebné práce na dokončovací práce a výměny. Vnější zapravení kolem vašich oken provádějte, až bude nad nulou. Speciální montážní pěny s jejich vlastnostmi umožňují vyměnit okna až do teploty -10 °C. Vnitřní zapravení oken je možné okamžitě po montáži. Spolehlivá firma vnější zapravení dokončí, hned jak to bude z hlediska venkovních teplot možné.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *