Vánoční úklid letos zvládnete bez stresu

Jak letos v pohodě stihnout vánoční úklid bez stresu? Připravili jsme pro vás hned několik rad a typů, které s nepořádkem zatočí snadno a rychle.

Vánoční úklid si rozložte na delší časový úsek. Uklízejte po částech a určitě vyhazujte. Pokud se vám podaří zbavit alespoň poloviny nepotřebných věcí, opravdu se vám uleví a další úklid bude mnohem snadnější. Pokud nemáte parní čistič na okna, chytrý mop, nebo robotický vysavač na suché i mokré vysávání, přejte si jej pod stromeček. Jde o fantastické pomocníky, kteří vám ušetří spoustu času.

Kuchyň

Umyjte kuchyňskou linku roztokem octa a vody a vše nepotřebné vyhoďte. Na světlé povrchy zabere i jedlá soda. Vezměte si kvalitní houbičku s 3D povrchem. Plastický povrch špínu sebere i v záhybech a bez drhnutí.  Nezapomeňte ani na spotřebiče. Vymyjte octem i lednici. Ocet zničí bakterie, odstraní pachy, odmastí povrch a umyje špínu. Využijte všechno s prošlou lhůtou spotřeby.

Koupelna

U vymývání regálů, polic a skříněk pořádně protřiďte kosmetické přípravky. Určitě je polovina prošlá, nebo je vůbec nepoužíváte. I zde zabere na sprchu, vanu, umyvadlo i kachličky ocet nebo citron a jedlá soda. Na nedostupná místa, spáry a baterie si vezměte kartáček na zuby. Až budete leštit zrcadla, k octu kápněte i trochu glycerinu, aby se nemlžila. Vyperte předložky v aviváži, aby vám krásně voněly.

Koberec Dyersburg - Going green_bittneropocno.cz

Obývací pokoj

Obývací pokoj je jedno z nejfrekventovanějších míst bytu či domu. Vyhoďte všechny prošlé noviny a časopisy. Sedačku vyčistěte vysavačem s mokrým čištěním, nebo ji překryjte mokrým a vyždímaným prostěradlem a vyklepejte praklem jako koberce. Dřevo vezměte včelím voskem, dřevotřísku a dýhu leštěnkou na nábytek. Nezapomeňte také osprchovat a nechat oschnout všechny pokojové rostliny.

Ložnice

Ložnice je naší oázo klidu, kde čerpáme energii. Proto musí být vzdušná a čistá. S ložním povlečením se asi vypořádejte jako vždycky, ale tentokrát zvolte vánoční motivy, doplňte polštářky a pokud to zvládnete, vyperte i přikrývky, polštáře, potahy a chrániče matrací. Péřové musí do čistírny. Matrace důkladně vysajte pečlivě ze všech stran.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *