Inspirace: Jak zařídit dětský pokoj pro puberťáka?

Po prázdninách s novým školním rokem chtějí teenageři zásadně mít všechno cool. Je třeba dát pryč plakáty pohádkových hrdinů, bleděmodrý či růžový koberec a udělat změnu.

Přichází doba kompromisů. Jinak to s vaším dítětem ani nepůjde. Budete mu muset občas ustoupit a to i ve vybavení jeho pokoje. Do žádných úprav se bez něj raději nepouštějte. Mohli byste místo ocenění sklidit jen otrávené pohledy a k tomu i kritické komentáře. Nic netrvá věčně a ani vaše dítě nebude v pubertě zbytek života. Zatím to musíte přežít. Půjde to o něco snáz, když k tomu budete přistupovat s nadhledem a pokusíte se občas respektovat jeho názory. Je třeba zkusit dospívající dítka přesvědčit, že černý nábytek s lebkou není úplně to pravé harmonické prostředí. Praktičtější je pokoj zařídit v neutrálním duchu, splňujícím ergonomické požadavky. Dekorace a doplňky je nechte vybrat podle jejich vkusu.

Zdroj: www.homedit.com

Zaměřeno na originalitu

I když je to dost obtížné, nepotlačujte osobnost dospívajícího dítěte za každou cenu. Umožněte mu, ať si soukromí doladí dle svého. Nenápadně jej nasměrujte k cenově dostupným produktům. Určitě seženete spoustu zajímavých věcí, které umí dostatečně nadchnout. Výhodou kompromisu bude, že nebudete muset poslouchat, že se stydí do svého pokoje někoho přivést na návštěvu. Názory se mění a časem budou doplňky neatraktivní a zatouží po něčem jiném. Povolte mu stěny polepit plakáty, vymalujte mu stěny v oblíbených barvách, pořiďte nové závěsy, polštářky i ložní povlečení.

Zdroj: digsdigs.com

Relax na křesle, vaku, v houpací síti či na koberci

Klidně mávněte rukou nad kýčovitými lampičkami, světly a lustry. Nechte své dospívající děti, ať si své ulítlé prostředí vychutnají zcela dosyta. Pokud máte dost místa, klidně jej nechte si pořídit zajímavou pohovku, vak či křeslo. Můžete si šplhnout vakem či houpací sítí, ocení i válení v posteli za kusový koberec s vyšším vlasem, na kterém si své ledviny opravdu nenachladí. Pokud přemýšlíte, jak vymalovat dětský pokoj, zkuste se u nás inspirovat.

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *