Posypový vozík využijete nejen v zimě

V zimě velmi často bojujete s namrzlými příjezdovými cestami a chodníky. Letos v zimě to nebude jiné a už v brzké době se budeme s největší pravděpodobností potýkat s ledovkou. Podívejme se společně nato, jak a v čem nám může být užitečný posypový vozík.

Pokud už vás nebaví používat hrabla, lopaty či škrabky a sypat příjezdové cesty ručně z kbelíku, můžete vsadit i na sypací vozíky. Díky dostatečné šířce posypu těchto vozíků a velké kapacitě zásobníku nám tito pomocníci mohou ušetřit spoustu času při práci. Dají se naplnit různým posypovým materiálem a lze je používat nejen v zimním období.

Posypové vozíky a jejich využití

S posypovým vozíkem lze pracovat po celý rok. Kromě zimního posypu jej snadno využijete také při setí nebo hnojení. Pohon dvěma koly nám velmi snadno umožňuje jezdit na libovolném povrchu, ať už je to na sněhu, na trávě nebo hlíně. Vozík je současně vybaven Stop-systémem a jeho kola mají při zpětném pohybu funkci volnoběhu. Právě ten pak vysoce účinně zabraňuje nadměrnému dávkování a plýtvání zvoleným materiálem. Znamená to tedy, že posypový vozík sype jen v momentě, kdy je tlačen směrem dopředu. Dávkování posypu je řízeno pomocí tabulky, podle níž lze optimálně upravit množství písku, soli, hnojiva nebo semen.

Sypací vozíky

Sypací vozíky umožňují rovnoměrné rozmetávání materiálu různé velikosti. To umožňuje vysoce elastický sypací válec vyrobený z vysoce kvalitního plastu. Dávkování probíhá pomocí dávkovací páčky s funkcí zapnutí a vypnutí, která je pohodlně umístěna na rukojeti vozíku. Posypový vozík lze tedy velmi pohodlně ovládat pomocí jedné ruky. Doporučuje se vždy po práci sypací vozík vyčistit proudem vody. Rozmetadla a posypové vozíky umožňují snadné provádění posypů. Posypové vozíky lze použít k posypu osiva, nebo třeba na výsadbu a hnojení trávníků. V nabídce jsou klasické ruční rozmetače, ale i zápřažné rozmetače, které lze umístit třeba za traktor.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *