Sanační omítky

Sanační omítky přináší kvalitní řešení v případě, kdy chcete opravit vodou poškozené zdivo. K poškození dochází při působení vlhkosti, mrazu i soli. Pro sanace a renovace byl vyvinut důmyslný sanační systém WTA. Ten zahrnuje několik druhů speciálních sanačních maltových směsí, používaných podle stupně poškození zdiva.

Společnost Sakret přináší celkový sortiment určený pro sanaci vlhkého a poškozeného zdiva. Ten zahrnuje sanační omítky systému WTA, sanační vápenný systém vhodný pro památkovou péči i produkty určené pro povrchové úpravy sanačních omítek. 

Sanační omítky podle účelu

Jednotlivé požadavky na sanační omítky jsou rozdílné. Vybírají se podle toho, na jakou budovu jsou určeny. Pro památkovou péči se nesmí výběr sanační omítky na vlhké zdivo podcenit. Pro sanaci se často hodí vápenný systém. V souladu s nejmodernějšími trendy souvisejícími s energetickou náročností budov a s úsporami najdete vhodné řešení i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Tepelně izolační vlastnosti jsou u sanační omítky podobné jako u běžné maltové směsi. 

Povrchové úpravy sanačních omítek

Nátěr nebo barva, pod kterou je sanační omítka, má své specifické požadavky. Povrchová úprava musí zajistit důslednou prodyšnost sanačních omítek, které by běžný nátěr neprodyšně uzavřel. To by vedlo k hromadění vlhkosti ve zdivu. V nabídce společnosti Sakret proto najdete kromě sanačních omítek i produkty vhodné pro povrchové úpravy různých typů sanačních omítek.

Sanační omítky nejvyšší kvality

I když je cena sanačních omítek, nátěrů a barev sice o něco vyšší než u běžných omítek a produktů určených pro povrchové úpravy, svými vlastnostmi vám to plně vynahradí. Při sanaci a renovaci zdiva je nutné volit především vysokou kvalitu. Pokud dáte na nejnižší cenu, sanace a renovace vlhkého zdiva by se nemusela podařit a byla by zcela nedostatečná. Cena vysoce kvalitních sanačních omítek na vlhké zdivo a dalších produktů je vzhledem k jejich účinnosti velmi příznivá.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *