7 domů s unikátním obývacím pokojem

Obývací pokoje jsou prostory určené ke sdílení času s rodinou, pro příjem návštěvníků i na provádění široké škály nepředvídatelných činností.

Bez ohledu na jejich velikost je klíčem k inovativnímu návrhu této části domu kreativní prostorové uspořádání, jeho spojení s jinými částmi domova a především programová flexibilita. Zde představujeme výběr výjimečných obývacích pokojů zachycených renomovanými fotografy, jako jsou Hiroshi Ueda, David Foessel a Wison Tungthunya.

Tip: Jak použít a kde sehnat krabice na stěhování?

Chtěli jsme to udělat už dávno. Změnit svůj interiér. Vytvořit dokonalé prostory k žití. Pokud i u vás konečně dozrál čas, přicházíme s návodem na skvělý obývací pokoj, tedy místo, které je většinou přirozeným centrem dění našeho domova.

Nenabízíme vám konkrétní plán, jak přesně postupovat při vytváření vašeho interiéru. Přinášíme spíše kreativní rady a inspiraci, které mohou vést ke koncepci plně funkčního obývacího pokoje.

Základním pilířem je pro nás zejména kvalita a originalita. Můžete navštívit dodavatele nábytku, osvětlení i jiných doplňků, a nechte si představit konkrétní tipy. I s naší inspirací můžete vytvořit jedinečnou společenskou místnost. Přemýšlejte. Plánujte. Vybírejte. Bavte se. Tvořte.

Pohodlný společenský prostor vyžaduje propojit několik vrstev, od nábytku podporujícího konverzaci až po vytvoření celkově příjemné, funkční a stimulující atmosféry v dané místnosti.

Pokud je prostor chybně navržen už z architektonického hlediska, bude jeho ideální vybavování pak velice obtížné. Myslete na to, že váš interiér je třeba navrhovat již při vzniku konstrukce domu nebo bytu. Design interiéru stojí na objemu a proporci dané místnosti, stejně jako na umístění dveří, oken a výklenků.

Lidé často slepě opakují styl, který vidí u všech známých nebo sousedů. Nebojte se ale zkusit něco nového a originálního. Něco, co odráží vaši osobnost, myšlení i zvyky celé rodiny.

Pořádná rešerše před začátkem navrhování daného pokoje předejde nákladným výdajům spojeným s následnými špatnými volbami. Zároveň budete architektovi či designérovi mnohem lépe vysvětlovat, co si vlastně přejete. Výběr nábytku bude mnohem jednodušší, když budete mít jasně definováno, jakým směrem chcete jít. Myslete i na to, že je dobré dodržet jednotný styl v obývacím, ale i v jakémkoli jiném pokoji v domě i bytě.

Zdroj: people.hgtv.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *