rekuperace_storc

Ušetřete náklady na vytápění s rekuperací tepla

Stavíte dům či provádíte rekonstrukci a přemýšlíte nad všemi novodobými vychytávkami, jak ušetřit náklady na vytápění? Využijte rekuperaci tepla a kromě ušetřených nákladů si užívejte kvalitní vzduch v domácnosti! A jaký typ rekuperace tepla vybrat?

S rekuperací tepla si doma zajistíte čisté, klidné a pohodlné prostředí

Rekuperace tepla působí na principu zpětného získávání tepla. S pomocí rekuperační jednotky je vlhký a nevyčištěný vzduch odváděný z místnosti a zároveň dochází k minimalizaci tepelných ztrát. Teplo tak z domu neztrácíte díky tomu, že není potřeba běžně větrat okny. Zároveň je skrze rekuperační jednotku přiváděný vzduch ohřívaný na vámi zvolenou teplotu, což oceníte především v zimě. S rekuperací tepla rovněž zamezíte, aby se Vám do místnosti dostal hluk či prach z ulice. Docílíte tak klidného, čistého a pohodlného prostředí a potěšeni budou rovněž alergici.

Aktivní nebo pasivní rekuperace tepla?

Při výběru rekuperace tepla volíte mezi pasivní rekuperací a aktivní rekuperací. Systém pasivní rekuperace tepla obsahuje průtokové křížící se kanálky. Jeden z kanálků odvádí teplý vzduch a druhý přivádí čerstvý vzduch, přičemž vzduch přiváděný přijímá energii z toho odváděného. Pasivní rekuperace tepla je tak vhodná především zimě. Aktivní rekuperace tepla Vám naopak poslouží po celý rok. V letním období totiž funguje jako klimatizace, jelikož přiváděný vzduch ochlazuje. Vyberte si jeden z modelů rekuperačních jednotek od firmy Štorc a pořiďte si nástěnnou nebo podstropní rekuperaci. Podstropní rekuperace tepla disponuje ochranou proti zamrzání, snadno se instaluje a má vyvážený poměr nízké spotřeby a vysoké účinnosti. Nástěnná rekuperace tepla zase přichází s nadstandardním vybavením a širokou nabídkou příslušenství. Oba druhy rekuperace tepla jsou přitom testovány dle platných evropských norem.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *