Venkovní kuchyně: Vaše inspirace pro vybudování venkovní kuchyně

Na jaře a v létě přichází doba, kdy můžeme připravovat naše pokrmy i venku. Ve venkovní kuchyni si můžete připravit i složitější pokrmy. Podívejte se, jak postupovat a na co myslet, když si chcete zahradní kuchyň sami vybudovat.

Nejdůležitější je najít si na zahradě to správné místo za venkovní kuchyň a vše dobře naplánovat. Její stavba zabere několik volných dnů nebo víkendů. Nezapomeňte na snadné přivedení proudu, vody a odpadu do místa, kde bude zahradní kuchyň stát.

Co bude ve vaší venkovní kuchyni

Velmi oblíbená jsou velkoformátové profi grily na plyn. Kdo griluje na plynu nebo na dřevěném uhlí, potřebuje elektřinu alespoň na osvětlení. Ve venkovní kuchyni je velmi praktické mít i dřez a prostornou odkládací plochu. Dobré je také počítat i se zázemím pro zahradní stoly, židle a případně nádobí a další příslušenství. Promyslete si, zda budete potřebovat i prostor na dřevo a jaké využijete spotřebiče.

Než začnete stavět

Dobře urovnejte místo, kde bude venkovní kuchyně stát. Přiveďte k němu elektrický proud, vodu, i odpad a ohraničte si okraje základové desky. Místo je třeba zarovnat a zpevnit podkladovou základnu. Základovou desku klasicky vylijte betonem. Po jeho vyschnutí se pusťte do zdění.

Zdění venkovní kuchyně

Pro vyzdění můžete použít klasické cihly, kameny nebo betonové prefabrikáty, které stačí poskládat do naplánovaného tvaru. Před zalitím betonem provlékněte betonovými tvárnicemi všechno potřebné vedení elektřiny, vody a odpadu. Nakonec vrchní desku celé venkovní linky srovnejte betonem. Pak už stačí osadit pracovní desku dlaždičkami a omítnout postranní stěny zahradní kuchyně.

Nezapomeňte na zastřešení

Venkovní kuchyň zakryjte před žhavým sluncem a deštěm pěknou pergolou či stříškou, osaďte dřezem s vodovodní baterií, varnou deskou či troubou, pecí, grilem, udírnou, prostě vším, co bude vaše venkovní kuchyň obsahovat. Můžete si k venkovní kuchyni také postavit zahradní krb.

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *