zahradní domek laura

Jak postavit zahradní domek svépomocí

Pokud právě přemýšlíte nad pořízením zahradního domku, jistě jej využijete třeba na uskladnění nářadí. Zahradní domek mý ale i spoustu jiných forem využití. Dřevěný domek je velice praktický a krásně zapadne do každé zahrady.

Pro stavbu dřevěného zahradního domku si můžete materiál sehnat sami. Vše si důkladně proměřit, nařezat a postavit. Všichni ale zápasíme s časem, proto je mnohem jednodušší zakoupit si dřevěný domek na zahradu ve formě stavebnice, kterou si pak velmi snadno dokážete postavit. Před montáží zahradního domku si připravte všechno potřebné nářadí. Ke každé stavebnici dostanete dostatečně rozepsaný návod s obrázky, podle kterého budete snadno krok za krokem při stavbě postupovat.

Výběr a základy zahradního dřevěného domku

Nejprve si rozmyslete velikost, kterou snadno určíte podle způsobu využití zahradního domku. Základy dřevěného domku musíte postavit na vyrovnaný podklad. Pokud půjde o zahradní domek bez podlahy, staví se jen základový rám ze čtyř kusů trámů. Na nich pak budou stát stěny dřevěné chaty. Trámy se spojují pomocí hřebíků. Pokud půjde o domek s podlahou, dostanete rošt z několika trámků. Krajní trámy se položí na připravenou základnu a zbylé se rovnoměrně rozloží mezi ty krajní.

Montáž stěn, dveří a oken

Pak se montují stěny. Díly pěkně do sebe zapadají, jen je třeba je dobře usadit a gumovou palicí doklepnout. Výřezy pro okno i dveře budou připraveny. Dveře i okna s rámem a kováním mají velice snadnou montáž. Dveře i okno snadno zasadíte ho do stěny a pokračujte se stavbou, až bude mít dřevěný domek konečnou výšku. U každého domku je důležitá i jeho základní údržba.

domek na nářadí

Štíty, nosníky a palubky

Po vložení štítů se zasazují do připravených výřezů i střešní nosníky. Montáž střešních palubek se provádí od zadní stěny zahradního domku směrem dopředu. Palubky se přibíjejí lícovou stranou dovnitř a rubovou ven. Montáž podlahových palubek také začíná od zadní stěny a přitloukají se lícovou stranou vzhůru. Nakonec se přibijí štítová prkna. Střešní krytina se pokládá od kraje střechy k hřebeni. Pásy se musí překrývat o 10 cm. Poslední pás se pokládá na hřeben a přichytí z obou stran.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *