Zvládněte jarní úklid rychle a hravě

Možná stejně jako my šíleně neradi uklízíte. Ježí se vám při pojmu velký jarní úklid vlasy hrůzou na hlavě a odkládáte jej, co nejvíce to jde. Zabere vám to nejméně týden a večer odpadnete zcela vysílení a úplně bez nálady. Máme pro vás ta správné typy, jak velký jarní úklid zvládnout zcela hravě a velmi rychle. Vždy jde především o stav mysli, tedy: S chutí do toho a půl je hotovo. Ještě než začnete, rozhlédněte se po svém domě či bytě a stanovte si nové priority. Okna si nechte klidně na příště i včetně praní záclon. Na to je do Velikonoc ještě času dost, a když záclony pověsíte ještě mokré, krásně se vyvěsí a provoní vám byt.

Před zahájením jarního úklidu

Otevřete okna a pusťte si dovnitř slunce, ať vám zvedne náladu. Pusťte si hudbu, která vám dodá energii. Připravte si úklidové prostředky, horkou vodu, nějaký saponát, dostatek hadrů z mikrovlákna, koště i mop. Svolejte členy rodiny a rozdělte úkoly, pokud tedy nebydlíte sami, přece na velký jarní úklid nebudete zcela sami. Menší děti zvládnou zamést podlahy, než se na ně vrhnete s horkým hadrem. Větší děti už se postarají kompletně o svůj pokojík. Partner může vysát koberce. Připravte si také větší pytle na vyhazování všech nepotřebných věcí. Při úklidu se totiž musí vyhazovat. Nemilosrdně vyhazujte vše, pryč se sušenými květinami, starými časopisy, nepotřebnými suvenýry z dovolené, zašlým sprchovým závěsem a flekatým ubrusem, který už stejně nejde vyprat. Velký jarní úklid vezměte popořádku a nezačínejte od podlahy. Začněte pěkně od stropu.

Kde a jak s jarním úklidem začít

Nejdříve pryč s pavučinami a prachem na všech skříních. Začněte ložnicí, kde sundáte povlečení, utřete prach, vysajte prach pod postelí, místnost vyluxujte a vytřete. Pokračujte do obývacího pokoje v podobném sledu. Poctivě vysajte i sedací soupravu a vyklepejte polštáře. Vyhoďte staré noviny a časopisy. Přejděte do kuchyně, kde dejte nejprve nádobí do myčky a objednejte si pizzu k obědu, protože přece vařit nestíháte. Utřete prach, vyklepejte ubrousky a prostírání, vyměňte ubrus a dejte nějaký veselý jarní. S vytřením podlahy vám pomohou starší děti nebo partner. Nechce se partner zapojit? Vyměňte ho. Jinak si může příště prát a žehlit košile sám. Z předsíně schovejte nepotřebné zimní oblečení i boty, utřete prach a vytřete podlahu. Koupelna a WC vás čeká na konec. Vydrhněte nábytek, vanu, umyvadlo i WC, vyleštěte zrcadla a vytřete. Dejte si pár větviček do vázy, ozdobte je veselými mašličkami pro krásnou jarní výzdobu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *