Pokud máte vhodnou parcelu, někde na konci klidné příměstské čtvrti nebo na venkově daleko od lidí, kde za ní třeba následuje už jen volný pozemek nebo prudký svah a krásný výhled do údolí, můžete si dovolit vstoupit z ložnice rovnou do bazénu.
Dům nemusíte postavit až na samotný okraj a můžete si rozdělit zahradu na dvě zóny, které se liší svou atmosférou a způsoby využití. V přední části si třeba můžete užívat s přáteli a rodinou odpolední zábavu u bazénu, grilování i večerní západy slunce, zadní část může být třeba intimnějším místem, kde se můžete plně ponořit do krásné okolní přírody a plnými doušky vnímat všechny její barvy, jemné zvuky a opojné vůně. Čistou nohou pak můžete přímo z domu vstoupit do bazénu umístěného na zahradě.
Bazén ve spojení s přírodou
Jedním ze základních předpokladů je maximální propojení interiéru s exteriérem. Panoramatické výhledy se mohou stát významným interiérovým prvkem zejména ve spodním patře domu. Můžete třeba vařit a pozorovat přitom okolní kočky, ptáky, srnky nebo sníh na zahradě. Přístupem suchou nohou z obývacího pokoje či ložnice přímo do bazénu na zahradě si rozšíříte možnosti bydlení. Bazén se tak podaří začlenit do hlavního obytného prostoru. Jedná se tak o prostorově oddělitelné zákoutí, které třeba ukryjete v případě potřeby za žaluziemi.
Interiér v přírodním duchu
Zvolte k tomu interiér v přírodním duchu. Interiérové vybavení dolaďte do neutrálních a přírodních tónů, využijte přírodní materiály, zejména dřevo, bambus či kámen. Výrazným prvkem přízemí může být třeba kuchyňský ostrůvek s ladně zaoblenými tvary, který v sobě ukrývá velké úložné prostory, a nabízí tak při vaření opravdu plný komfort a dává možnosti rychle přenést i vše potřebné na zahradu. Celé přízemí lze sjednotit velkoformátovou keramickou dlažbou či dřevěnými prkny s integrovaným podlahovým vytápěním.