Sníte o možnosti jít z postele rovnou do bazénu?

Pokud máte vhodnou parcelu, někde na konci klidné příměstské čtvrti nebo na venkově daleko od lidí, kde za ní třeba následuje už jen volný pozemek nebo prudký svah a krásný výhled do údolí, můžete si dovolit vstoupit z ložnice rovnou do bazénu.

Dům nemusíte postavit až na samotný okraj a můžete si rozdělit zahradu na dvě zóny, které se liší svou atmosférou a způsoby využití. V přední části si třeba můžete užívat s přáteli a rodinou odpolední zábavu u bazénu, grilování i večerní západy slunce, zadní část může být třeba intimnějším místem, kde se můžete plně ponořit do krásné okolní přírody a plnými doušky vnímat všechny její barvy, jemné zvuky a opojné vůně. Čistou nohou pak můžete přímo z domu vstoupit do bazénu umístěného na zahradě.

Bazén ve spojení s přírodou

Jedním ze základních předpokladů je maximální propojení interiéru s exteriérem. Panoramatické výhledy se mohou stát významným interiérovým prvkem zejména ve spodním patře domu. Můžete třeba vařit a pozorovat přitom okolní kočky, ptáky, srnky nebo sníh na zahradě. Přístupem suchou nohou z obývacího pokoje či ložnice přímo do bazénu na zahradě si rozšíříte možnosti bydlení. Bazén se tak podaří začlenit do hlavního obytného prostoru. Jedná se tak o prostorově oddělitelné zákoutí, které třeba ukryjete v případě potřeby za žaluziemi.

Interiér v přírodním duchu

Zvolte k tomu interiér v přírodním duchu. Interiérové vybavení dolaďte do neutrálních a přírodních tónů, využijte přírodní materiály, zejména dřevo, bambus či kámen. Výrazným prvkem přízemí může být třeba kuchyňský ostrůvek s ladně zaoblenými tvary, který v sobě ukrývá velké úložné prostory, a nabízí tak při vaření opravdu plný komfort a dává možnosti rychle přenést i vše potřebné na zahradu. Celé přízemí lze sjednotit velkoformátovou keramickou dlažbou či dřevěnými prkny s integrovaným podlahovým vytápěním.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *