Tepelné čerpadlo jako efektivní a úsporné vytápění

Topná sezóna znamená opět vyšší náklady vynaložené na vytápění. Hledáte-li možnosti, jak ušetřit, volte tepelné čerpadlo. Chcete-li topit pohodlně, musíte si připlatit za plyn, centrální zásobování teplem nebo za elektrokotel. U levnějších zdrojů tepla je třeba pravidelně přikládat, nosit, rovnat a skladovat palivo a znamená to množství prachu v domácnosti. Tepelná čerpadla patří k nejlevnějším a bezúdržbovým zdrojům tepla.

Tepelná čerpadla

U tepelných čerpadel stačí pouze nastavit pokojový termostat na požadovanou teplotu. Nízká energetická náročnost a využití přírodní, nízko-potencionální energie současně minimalizuje zátěž na životní prostředí. Oproti jiným konvenčním způsobům vytápění také snižují tepelná čerpadla podstatně veškeré exhalace unikající do ovzduší. Nehrozí nebezpečí výbuchu, vznícení či otravy oxidem uhelnatým. Musíte zvolit, odkud budete čerpat teplo, ze vzduchu, ze země nebo z vody. Typ země-voda funguje na principu tzv. uzavřeného okruhu, kdy nemrznoucí médium prochází kolektorem a následně odebírá teplo z okolní půdy. U čerpadel typu země-voda jsou vysoké náklady na instalaci a pro plošný kolektor je nutná velká plocha pozemku.

Šetřete s tepelným čerpadlem

Teplota spodních vod je konstantní po celou zimu, což ale neplatí u okolního vzduchu, kdy teplota klesá ve chvíli, když je potřeba nejvíce topit. U typu voda-voda nejsou žádné venkovní jednotky. Bohužel nelze tento systém využít všude, je závislý na dostatku zdrojové vody. Při pořízení tepelného čerpadla získáte velmi výhodnou dvoutarifní sazbu – NT 20 h/den na dodávky elektrické energie. Úspora se nevztahuje pouze na tepelné čerpadlo, ale současně i na spotřebu elektřiny v celé vaší domácnosti. Moderní technologie a regulace poskytují všem uživatelům tepelných čerpadel komfortní a bezobslužný provoz, který také zajistí tepelnou pohodu v celém vašem objektu. Zařízení pracuje zcela bez filtrace, bez velké údržby a nutných servisních prohlídek.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *