Polička a botník z palet dodá šmrnc vaší chodbě

Sháníte botník, ale nechcete nic obyčejného a zároveň také nic finančně nákladného? Máme pro vás velmi jednoduchý návod na originální botník z palety. Nezabere vám moc místa a pojme pěkný počet párů bot.

Botník i police z palet vypadají originálně. Přirozeně zabudované poličky, do kterých uložíte všechny důležité věci, pomůcky, kancelářské potřeby, knihy a další nezbytnosti, dodají vašemu domovu šmrnc. Z palet klidně uděláte i pracovní stůl. Na pracovní desku stačí nakonec položit skleněnou desku a můžete v klidu začít pracovat.

Tip: Jak položit dlažbu v interiéru?

Potřebný materiál:

  • paletu podle vlastního výběru
  • 1 prkno z palety navíc na poličku
  • úhlovou brusku s brusným nástavcem
  • vruty
  • kotoučovou pilu
  • barvu a štětec
  • aku vrtačku nebo šroubovák
  • brusný papír

Zdroj: palletsideas.com

Jak začít

Pomocí úhlové brusky s brusným nástavcem paletu velmi dobře obruste. Na místa, kam se bruskou nedostanete, použijte samostatný brusný papír, nebo jej dejte do upínacího zařízení. Připravte si ze samostatného prkna vnitřní poličku. Naměřte si vzdálenost uvnitř horních příček palety, budete potřebovat dva kusy. Mezera na jednu poličku může být v délce 60 cm. Pomocí kotoučové pily uřízněte 2 kusy na vnitřní poličky. Ze zadní strany palety si dobře naměřte, v jaké výšce budou poličky uchyceny. Ve vyznačených místech navrtejte otvory, aby dřevo v daných bodech nepopraskalo.

Jak dál

Do mezery vložte jednu připravenou poličku, srovnejte ji do roviny bodle vyznačených bodů. Pomocí vrutů ji následně z vnějších stran palety dobře připevněte. Stejným způsobem postupujte i u připevnění druhé poličky. Paletu natřete ze všech stran lazurou, která se bude do vašeho interiéru hodit. Pro kontrast a zajímavější vzhled klidně použijte 2 barvy. Tak váš botník ještě vynikne a získá originální a osobitý ráz. Pokud máte děti, mohou si botník vyzdobit podle sebe. Fantazii se meze nekladou. Do výše uvedeného listu si ještě připište hmoždinky, ať vám celý botník nespadne na nohu.

Zdroj: doitandhow.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *