Osvědčené tipy na vyčištění mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je v kuchyni pomocníkem při rychlém ohřívání potravin, přípravu některých pokrmů, pamlsků ve formě popcornu nebo rozmrazování potravin. Stejně jako ostatní kuchyňské spotřebiče je třeba mikrovlnnou troubu udržovat čistou, aby nám co nejdéle sloužila a dobře plnila své funkce. Jak vyčistit mikrovlnnou troubu?

Preventivně používejte poklopy

Nejlepší je předcházet velkému zanesení mikrovlnné trouby používáním poklopů přes talíř použitelných do mikrovlnné trouby, které zamezují prskání ohřívaných jídel na vnitřní stěny. Díky tomu budete mít s čistěním mnohem méně práce.

Mikrovlnnou troubu čistěte průběžně

Pokud se vám stane, že mastnota a kousky bublajících pokrmů pokryje sklo i vnitřní strany mikrovlnky, je vhodné mikrovlnnou troubu vytřít co nejdříve, aby nedošlo k zaschnutí nečistot a při pozdějším použití trouby dokonce k jejich připečení.

Běžné čištění mikrovlnky

Při pravidelném čištění mikrovlnné trouby zpravidla stačí vytření vlhkým hadříkem či houbou s použitím jarové vody, do které můžete přidat i trochu octa, který má dezinfekční, odmašťovací a čistící účinky. Na čištění vnitřku vaší mikrovlnné trouby nepoužívejte čistící písky a drátěnky, protože by jejich použití mohlo povrch nenávratně poškrábat a poškodit.

Co na zašlou špínu a připečené zbytky

Pokud je mikrovlnná trouba hodně znečistěná, špína je zaschlá nebo připečená, pak se doporučuje použít speciální čističe určené na čištění mikrovlnných trub. Pokud však nechcete rovnou používat chemii, můžete také vyzkoušet přírodní prostředek.

Čištění mikrovlnné trouby pomocí citronu

Dejte do misky s vodou pár plátků citronu nebo do vody vymačkejte citronovou šťávu. Misku vložte do mikrovlnné trouby a tu pak pusťte na 5 minut na plný výkon. Vznikající pára odpaří připečené nečistoty, které pak jen lehce setřete vlhkým hadříkem. Citrónová vůně navíc zbaví mikrovlnnou troubu nepříjemného zápachu.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *