Chránič sluchu

Chrániče sluchu mají různé druhy: Jaký typ pro sebe vybrat?

Chrániče sluchu patří mezi nejčastější ochranné pomůcky, které se používají napříč mnoha profesními odvětvími. Jejich úkol je prostý – chránit citlivý sluch před nadměrným hlukem. Chrániče sluchu jsou prodejné v několika provedeních. Podle čeho poznat, jaký typ je vhodný právě pro vaši profesi?

Klasické špunty do uší

Když se řekne chránič sluchu, většina lidí si automaticky představí klasické špunty do uší. Jedná se o asi nejrozšířenější typ chrániče, který nachází uplatnění na mnoha místech. Zpravidla jsou určeny k jednorázovému použití – pokud se používají vícekrát za sebou, ztrácí svoji schopnost tlumit hluk. Vyrábí se z různých materiálů – nejčastěji se používá plast, silikon, guma nebo vosk. 

Třmenové chrániče sluchu

Třmenové chrániče sluchu se dají používat vícekrát a to z toho důvodu, že u nich lze měnit samotné špunty. Výhodou třmenových chráničů sluchu je fakt, že díky spojovacímu oblouku krásně drží v uších a to i při větším pohybu. V práci se tak mohou stát šikovným pomocníkem.

Mušlové chrániče sluchu

Další kategorií chráničů sluchu jsou mušlové chrániče skládající se ze dvou tzv. mušlí spojených náhlavním obloukem. Mušlové chrániče jsou velmi pohodlné, zakrývají celé uši a opravdu dobře tak tlumí hluk. Některé modely mohou mít spojovací oblouk umístěný pod bradou nebo také v zátylku.

Proč používat chrániče sluchu?

Důvod je prostý: náš sluch je velmi citlivý a dlouhodobý pobyt v prostředí, které je opravdu hlučné, může sluch z dlouhodobého hlediska poškodit. Poškození se přitom nemusí dostavit hned, ale může postupně gradovat. Proto chrániče sluchu patří mezi nejběžnější ochranné pomůcky při práci, které se určitě nevyplatí podceňovat.

Široký výběr chráničů sluchu najdete na Hoffmann-group.com, kde pro sebe můžete dle svého zaměstnání a stupně hluku, kterému jste vystaveni, vybrat správný druh chrániče sluchu.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *