Oranžová vypadá v interiéru stylově

Oranžová barva je zářivá a teplá. Dokáže nás zahřát u srdce a rozsvítit a projasnit i náš interiér. Hodí se k barvám podzimu, jara i léta a v zimě nám vnese domů tolik očekávané slunce. Oranžová barva zkrátka do našeho interiéru patří už nepaměti. Je až s podivem, že se tato nádherná barva, která nám umí vlít energii do žil, častěji nedostává do popření našich interiérů. Je to velká škoda. Oranžovou barvu lze dostat do místnosti velmi decentně a současně i tak, že si ji ihned zamilujete.

Oranžová barva pro teplo domova

Možná se vám tato barva opravdu líbí, máte ji i ve svém šatníku, ale kdy ji konečně chcete do svého interiéru dostat, nevíte kde a jak s tou oranžovou barvou vlastně začít. Nejprve si velmi dobře rozmyslete, zda se tato oranžová barva do vašeho interiéru vůbec hodí a jaký bude její odstín. Na tom hodně záleží. Pak je důležité i množství. Zda s ní pokryjete celé stěny, nebo ji dáte jen na pár detailů, které jsou při celkovém vzhledu jednotlivých místností opravdu klíčové. Právě proto, že je tato barva tak netypická, výborně ji sladíte k neutrálním barvám jako je dnes moderní šedá, bílá, černá nebo béžová. Pokud sáhnete po teplých barvách jako je barva červená, žlutá a hnědá, dodáte svému interiéru mnohem více tepla domova, které tato kombinace barev snadno vykouzlí.

Postupné proměny interiéru

Oranžovou barvu nemusíte do interiéru dostat násilím tak, že hned vymalujete všechny stěny na oranžovo. Stačí prozatím menší detaily, na které se zaměříte. Dopřejte oranžový nádech vašim závěsům, polštářům, květináčů, stínidlům lamp nebo tapetě. Oranžové ale může být i křeslo, koberec nebo přehoz na pohovce. Právě tyto zdánlivě malé prvky dělají velké kouzlo. Díky nim se oranžová barva ve vašem interiéru skutečně projeví a rozzáří jej teplým světlem a novou energií. Oranžová barva vám zlepší náladu a zahřeje vás u srdce.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *