5 snadných tipů, jak harmonizovat bydlení podle Feng Shui

Pomocí Feng Shui lze z bytu vytvořit šťastné, zdravé, harmonické a příjemné místo. Musíte jen respektovat zásady tohoto čínského učení. Poradíme vám, jak na to!

Základním principem učení Feng Shui je žít v harmonii s životním prostředím, dosáhnout rovnováhy v prostoru pro běžný život i práci a zvýšit možnost využití potenciálu ve všech oblastech života. Feng Shui je v překladu vítr a voda. Vítr energii rozptyluje a voda udržuje. Nerovnováha mezi těmito živly se pak vždycky projeví.

Domov jako odraz těch, co jej obývají

Pokud nám v domově nějaká část chybí, je zanedbaná nebo má negativní energii, odrazí se v životě obyvatel domova. Jakmile chcete vytvořit šťastný, harmonický a zdravý domov, zaměřte se na následující body.

1.   Udržujte vchodové dveře a uklízejte vstupní prostor

Vchodové dveře představují bohatství, a proto musí být v dokonalém stavu, aby mohly přitáhnout do domu hodně energie. Dejte vedle nich květinu nebo keřík a dobře je osvětlete. Chodba, předsíň a zádveří reprezentují naše možnosti. Musí být uklizené, ať může energie proudit. Dejte kabáty a obuv do zavřených skříní a botníků. Energie prostoru vzroste se zrcadlem a čerstvými květinami.

2.   Nedávejte proti sobě sporák a dřez, do jídelny dejte zrcadlo

Energie kuchyně je důležitý prostor pro výživu a harmonii ve vztazích. Nemějte proti sobě dřez a sporák či varnou desku, protože stavíte elementy vody a ohně do opozice. Sporák nemá být ani pod oknem a přímo proti dveřím. Hrozí pak požár či vytopení. Pozor také na červenou a černou barvu. V jídelně dejte zrcadlo tak, aby odráželo jídelní stůl a na stůl květiny. Místo, kde se soustředíte na jídlo se vztahuje na slezinu spojenou s elementem Země, která má na starost trávení.

3.   Rozmístění nábytku v obývacím pokoji

V obývacím pokoji nábytkem neblokujte dveře a pohovku umístěte ke zdi, aby vám poskytla dostatečnou oporu. Pro aktivace energie hojnosti a bohatství dejte do rohu místnosti lampu, nejlépe diagonálně proti dveřím.

4.   Ložnice v neutrálních barvách s postelí s čelem

Důležité je dobře zvolit barvu do ložnice. Pro klidný spánek musí být ložnice v neutrálních barvách a postel má mít čelní desku u zdi. Lůžko má být v jedné linii s dveřmi ložnice. Po stranách postele dejte noční stolky pro oporu lůžka a na ně lampy nebo jemně aromatické svíčky pro povzbuzení romantické energie.

5.   Vždy sklopte prkénko na toaletě a zavírejte dveře koupelny

Vždy zavírejte dveře do koupelny a na toaletu a udržujte místnosti čisté. Vždy také přiklopte prkénko WC, aby vám neuniklo bohatství. Vodní rostliny zpomalí tok hojnosti proudící pryč z domova.

 

 

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *