Jak namalovat rybky na kamínky

Co takhle zabavit děti na prázdniny, a kromě cestování, výletů, dobrodružství a objevování si připravit něco do zálohy na deštivé počasí. Malované rybičky oživí váš prostor v interiéru i exteriéru a mohou být milou vzpomínkou i na dovolenkový pobyt u moře. Pokud jste tam nestihli nasbírat nejen ty správné kamínky, ale i krásné mušle, zkuste zabrousit do našich říček a potoků a hledat na březích, nebo můžete oválky nakoupit i ve stavebninách či zahradních centrech. Jakmile seženete vhodné placaté oblázky, lékařský benzin, vatu, bílou základovou barvu jako třeba latex, akrylové barvy a tenký štětec.

Než začnete malovat

Vyberte si k malování vhodné placaté a protáhlé kamínky, které si pomalujete rybkami. Kamínek dobře omyjte a odmastěte v saponátu, pak jej opláchněte vodou a osušte. Aby se zcela dokonale odmastila celá plocha, na kterou pak budete malovat, je třeba kamínek potřít vatou namočenou v lékařském benzinu. Tvar těla rybičky si můžete předkreslit obyčejnou tužkou a celkovou plochu pak nejprve vybarvěte bílou základovou barvou. Jakmile podkladová barva dokonale zaschne, můžete začít malovat rybku barvami.

Zvolte správný štětec

Použijte k malování tenký štětec, kterým se velmi dobře malují i slabé kontury a obrysové linky a na vybarvení ploch si vezměte o něco silnější štětec. Rybky klidně namalujte podle vlastní fantazie, můžete použít i předlohu z atlasu ryb, kde jsou krásné a výrazně barevné rybky. Když bude obrázek na kamínku hotový, nechte barvy dokonale zaschnout. Hotovou malbu pak ještě přetřete bezbarvým lakem, který ji ochrání před otěrem a odřením, odolá lépe i proti vodě. Kamenné malované rybičky spolu s mušličkami od moře můžete naskládat do skleněné vázy či misky jako dekoraci, dát je do květináče s kytkami, nebo je v létě můžete dát dětem na hraní třeba na pískoviště.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *