Jak si vyrobit velikonočního zajíčka? DIY i pro děti

Udělejte si svého velikonočního zajíčka třeba z ponožek. Proberte svoje šuplíky a vyndejte všechny liché ponožky. V každé domácnosti jich je určitě hned několik, takže se určitě minimálně jedna najde i u vás. Nejlepší bude nějaká jednobarevná ponožka, v přírodních, nebo naopak v jarních pastelových barvách. Z takovéto obyčejné ponožky pak velmi jednoduše vyrobíte krásného velikonočního zajíčka. Kromě ponožky budete k zajíčkovi potřebovat rýži, pohanku, čočku či kroupy na naplnění, provázek, nůžky a pár maličkostí, jako lihovou fixu, kterými dotvoříte obličej a uvážete svému vlastnoručně vyrobenému zajíčkovi pod krk mašličku.

Velikonoční zajíček

Práce je velmi jednoduchá, přizvěte si na pomoc své děti a užijte si společně strávený čas rukodělnou činností. Postup je vhodný nejen pro malé dětské ruce a vaše potomky bude doopravdy bavit. Děti vyrábí zvířátka opravdu rády. Velikonoční zajíček z ponožky je i vhodným dárkem pro děti vašich přátel, pokud jim nechcete dávat žádné nezdravé sladkosti nebo neosobní peníze. Roly lepenky použijete ke snadnějšímu nasypání výplně do ponožky. Jen si provléknete ponožku kruhem, ponožku naplníte až po patu a použijte provázek na svázání. Rozdělte ponožku na dvě části, kdy vytvoříte větší tělo a menší hlavu. Obě části oddělte provázky a část ponožky přímo nad patou odstřihněte. Pak nůžkami upravte uši, uvažte zajíčkovi pod krk mašličku a lihovou fixou nakreslete uši a čumáček.

Jak vyrobit velikonočního zajíčka z papíru

Vyrobit velikonočního zajíčka z papíru si lze za 5 až 10 minut. Velikonoční zajíček vyrobený z papíru je pěkná velikonoční dekorace, která dodá vaší domácnosti tu pravou velikonoční atmosféru. Obzvlášť pokud si svého velikonočního zajíčka z papíru sami vyrobíte, což zvládnete třeba i s dětmi. Pletení z papíru není pro řadu z nás žádný neznámý pojem. K výrobě tohoto velikonočního zajíčka použijeme techniku krouceného pletení. Právě tento velikonoční zajíček pletený z papírových ruliček velmi pěkně oživí zelené květinu za oknem, nebo osení, které si za účelem velikonoční výzdoby sami vysejete či zakoupíte. Postupujte podle návodu. Více se výrobě zajíčka z papíru věnujeme v článku Jak vyrobit velikonočního zajíčka z papíru.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *