vinylové podlahy

Dejte šanci vinylu! Je odolný, cenově dostupný a na podlaze skvěle vypadá!

vinylová podlaha

Vinylové podlahy se dočkaly velkých změn. Někdejší nevzhledné PVC krytiny, jež hyzdily kuchyně našich babiček a prababiček, skončily v propadlišti dějin a nahradil je super moderní vinyl. Ten svými kvalitami rozhodně stojí za zvážení. 
Moderní vinyl je v poslední době velmi vyhledávaným materiálem. Pro své kvality dokonce válcuje i konkurenční materiály. 

Příjemný a nenáročný

Vinyl je příjemný na dotek, nenáročný na údržbu, tvarově stálý, pružný, k tomu tvrdý a odolný. Skvěle zvukově i tepelně izoluje a snadno se pokládá. Z pohledu nároků kladených na podlahové krytiny obecně zkrátka ideální. 

Zaměřeno na kvalitní vinyl

Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že je-li v hledáčku vašeho zájmu kvalitní vinyl podlaha s dlouhou životností, měli byste se zaměřit na kvalitní a dostatečně silný materiál. V hobbymarketech se totiž setkáte i s tenkými vinylovými krytinami, ve kterých se tvoří prohlubně od nábytku a po čase jim hrozí protrhnutí. Rovněž se vyvarujte krytin s obsahem nebezpečných ftalátů. 

 

Vybírejte na parketcenturm.cz

S bohatým portfoliem vinylových podlah se setkáte například v plzeňském Parketcentru (na internetu hledejte pod odkazem vinylové podlahy Plzeň nebo přímo na stránkách www.parketcentrum.cz). Na výběr zde máte vinyl podlahy různé síly, barev i dekorů. Vaše nová vinylová podlaha tak může být na pohled k nerozeznání od dlažby nebo podlahy dřevěné. 

Lepený vinyl i plovoucí podlaha

Vinylovou podlahu si tu můžete pořídit buď v roli (klasický lepený vinyl), nebo jako podlahu plovoucí, a to v cenách od pěti set korun za 2 cm silnou roli o délce 120 cm. Deseticentimetrová, a tedy velmi pevná a odolná vinylová podlaha vás pak vyjde na zhruba dvojnásobek. 

Údržba vinylové podlahy

Chcete-li, aby vaše nová vinylová podlaha dlouho vydržela jako nová, musíte se o ni náležitě starat. Údržba vinylové podlahy není nijak časově ani fyzicky náročná. Stačí ji v podstatě jednou za čas ošetřit speciálním prostředkem na vinylové podlahy, který seženete v běžné obchodní síti.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *