Jak vyrobit létajícího draka z papíru? Pracovní postup

Podzim se blíží a přichází čas, kdy budeme moci vyrazit na kopec pouštět draka. Určitě si jej zvládnete vyrobit i sami. Draka si můžeme vyrobit velkého na pouštění nebo i malého na podzimní dekoraci.

Potřebné pomůcky:

  • lehké dřevěné laťky
  • hedvábný papír
  • krepový papír
  • mašle, stuhy či proužky látky
  • provázek
  • lepidlo
  • nůžky
  • klacík na cívku
  • fixy, pastelky, tempery či vodovky

Postup výroby draka

Nejprve si nachystejte si 2 laťky, jednu kratší a druhou delší. Velikost si zvolte podle požadované velikosti draka. Na obou koncích každé laťky si pak udělejte prospěšné zářezy pro provázek. Laťky spojte provázkem, můžete i hřebíčkem. Spoj by měl být ve 2/3 delší laťky a v polovině laťky kratší. Pak si natáhněte provázek po obvodu konstrukce a tím ji zpevněte. Hotovou konstrukci položte na hedvábný papír a pak si na něj obkreslete obrys draka tak, aby byl asi o 2 cm z každé strany větší. Pak si obrys draka vystřihněte a v každém rohu si vystřihněte malou stříšku na upevnění.

Zdroj: ibiza-spotlight.com

Zdobení draka a připevnění na konstrukci

Ještě než budete přidělávat hedvábný papír na konstrukci, ozdobte si svého draka podle svých představ. Na hedvábný papír tak můžete kreslit či malovat, jen dejte pozor, ať tenký papír neprotrhnete. Ke zdobení použijte syté barvy. Konstrukci draka přiložte na čistou stranu papíru. Přebývající část papíru přehněte přes provázek a pak ji přilepte lepidlem. Po zaschnutí lepidla si otočte draka pomalovanou stranou směrem k sobě.

Dokončení draka

Připravte si 2 provázky přesahující délku dřevěných latěk, jeden delší a druhý kratší. Kratší provázek přivažte k oběma koncům kratší laťky po lícové straně draka a stejně to udělejte s delším provázkem. Jednou rukou chyťte provázky  a bodě, kde se překrývají je spojte a přidělejte k nim vodicí provázek namotaný na cívce. Ocas vyrobíte z provázku a krepového papíru, mašlí nebo proužků látky. Nesmí být moc těžký a má být dvaapůlkrát delší než drak. Připevněte jej k jeho dolní části.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *