Jak odstranit silikon rychle a jednoduše?

Silikon nám může pomoci s mnoha různými pracemi v naší domácnosti. Silikon lze odstranit mechanicky nebo chemickou cestou. Podívejme se, jak na to.

Na co si dát pozor

Ve spárách nesmí zůstat zbytky starého silikonu, jinak nový nepřilne. Dejte pozor, abyste nepoškodili další spáry. Začněte na kraji nebo v místě, kde je silikon poškozený. Někde se vám odtrhne velký kus, jinde jen malý kousek. Použijte nůž nebo speciální škrabky na silikon. Odstranit silikon z dlaždic a kachliček můžete i chemicky za použití gelu či pasty. U laku použijte jen chemické prostředky.

Gelový odstraňovač silikonu

Gelový odstraňovač silikonu lze použít na začátku, nebo jen proces dokončit. Z tuby průhledný gel naneste na silikon, který se rozpustí po 10 minutách, nestéká, neničí okolí a dokonce má příjemnou vůni. Pak jej seškrábněte přiloženou škrabkou.

Jednosložková tixotropní pasta

Jednosložkové tixotropní pasty chemicky odstraní zbytky silikonu ze zdi, betonu, kamene, dřeva, keramiky, skla, kovů a plastů. Hodí se na odstranění zašlých spár kolem vany, sprchového koutu, umyvadel i WC. Odstraňuje i zabarvení přírodního kamene silikonem, neporušuje povrchy a nepáchne.

Jak odstranit silikon z dlažby

Z dlažby a kachliček odstraňujte speciální mechanickou škrabkou, chemicky gelem či pastou. U lakovaného povrchu použijte chemii, aby se nepoškodily. Odstraňovač silikonu Den Braven nebo Soudal odstraní silikon ze všech povrchů.

Jak odstranit silikon ze skla

Uvedený přípravek lze nanést i na skleněné povrchy. Jednosložkovou tixotropní pastu naneste na silikon štětečkem a za 10 minut seškrábejte škrabkou na silikon Teplota okolí musí být vyšší než 5 °C a do 35 °C. Postupujte podle návodu.

Odstranění silikonu z rukou i oblečení

Silikon odstraníte z rukou pomocí silikonového odstraňovače, technického benzínu nebo ředidla. Na oblečení zabere okamžitě použitelný pastový prostředek k odstranění silikonu. Škrabka na silikon má jedné strany flexibilní kovovou čepel pro rovné plochy a z druhé ohnutou čepel na rohy. Čepel je z nerezové oceli.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *