Zhlaví aneb šachta vrtané studny z vysoce odolného plastu

Zhlaví studny či hlava studny. Tyto dva názvy jsou synonymem pro šachtu vrtané studny, tedy pro zakončení vrtu. Pokud se i vy chystáte nechat si vyvrtat studnu, budete dobrou šachtu potřebovat. Ideálně nějakou spolehlivou, odolnou, dobře vodotěsnou.

Vybudování vlastní studny není úplně snadný a rychlý úkon. Začíná se administrativními záležitostmi, vypracováním projektu, hydrogeologického posudku a žádostí o stavební povolení. Pak následuje vrt a následně je třeba zhotovit zhlaví vrtané studny.

Důležitý je už výběr samotné šachty

Jak se dělá zhlaví? Nejdříve se vybagruje šachta, případně přípojka do domu. Pak se šachta usadí, zabetonuje se dno, vrt se dotěsní. Šachta se obsype a doplní se propojovací či doplňkové výkopy. To vše ale samozřejmě až poté, co si vyberete vhodnou šachtu.

Pro vrtané studny se velmi často využívají šachty z vysoce odolného plastu, které nabízí spousta výrobců. Mezi jejich kvalitou jsou však rozdíly. Měli byste hledat šachtu s vysokou pevností, certifikací, aby vám ji zkolaudovali, absolutní vodotěsností a dlouhou životností. Přesně takové nabízí jedna ověřená společnost působící po celé republice.

Pořiďte si šachtu na míru od ověřeného prodejce

Společnost Rentmil máte pravděpodobně spojenou s prodejem bazénů. Ona však nabízí i další plastové výrobky související s vodou, mimo jiné právě šachty, poklopy a víka na studny. Šachty jsou vytvořené z dílů spojených extruderním svařováním, obvodový plášť a dno jsou vyztužené žebry. Šachta má také vodotěsnou přírubu, v plášti prostup určený k napojení vodovodního potrubí. Jsou v ní dokonce schůdky, má plastové víko, desku pro upevnění rozvaděče a průchodku pro napojení elektřiny. Společnost vyrábí také šachty na míru, takže pokud v ceníku nenajdete variantu, jež by se vám líbila, nezoufejte. A kde se na ten ceník můžete podívat? Přímo na webu společnosti www.rentmil.cz.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *