Rekuperační jednotka vám pročistí vzduch v domě! A k tomu i ohřeje!

Toužíte po čistém vzduchu v domě? A k tomu i ohřátém? Měli byste! Větrání a s ním spojená častá výměna vzduchu je i jednou z prevencí proti onemocnění covid 19! 

Častá obměna vzduchu v interiéru je v současné době často skloňovaným pojmem. Obzvláště v souvislosti se stále probíhající koronavirovou pandemií a onemocněním covid 19, u něhož častá obměna vzduchu spolu s častým mytím rukou patří mezi nejdůležitější způsoby prevence. Jedním ze způsobů, jak jí dosáhnete, je rekuperace.

Až sedmdesátiprocentní úspora!

Moderní rekuperační jednotky ovšem zvládají mnohem víc, než pouhou, byť velmi důležitou výměnu vzduchu. Vaši domácnost zbaví vlhkosti, poletavého prachu, bakterií i virů, respektive přispějí k omezení jejich šíření. Opět v současné době často skloňované téma. A vyměněný vzduch vám zároveň i ohřejí. Buďme ale konkrétní. 

Větrejte a topte zároveň

Doslova rekuperace vzduchu totiž znamená zpětné získávání tepla, a to buď z větracího vzduchu, nebo odpadní vody (na plovárnách). Chytré a cenově dostupné. Ve srovnání s cenou, kterou vynaložíte za vytápění elektřinou či plynem tedy určitě. Úspora, které ve srovnání s konvenčními způsoby dosáhnete, může být až sedmdesátiprocentní!

Využijte dotací NZÚ

Pokud navíc využijte za splnění určitých podmínek štědrých dotací v rámci programu Nové zelená úsporám, bude vaše cena systému s rekuperací ještě nižší. S kombinací tepelného čerpadla a centrálního systému větrání máte šanci dosáhnout až na 150 tisíc korun.

Centrální a decentrální rekuperace

Pokud se pro instalaci moderní rekuperační jednotky rozhodnete, budete mít na výběr dvě možnosti, a to rekuperaci centrální s jednou rekuperační jednotkou a jedněmi rozvody vzduchu v domě, a rekuperaci decentrální neboli lokální s rekuperační jednotkou v každé místnosti dle požadavků uživatele.

Moderní rekuperační systém si v každém případě nechte navrhnout od specializovaného projektanta, který vám zároveň navrhne to nejlepší možné řešení právě pro vaši nemovitost.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *