pohovka_s_rozkladem

Levné rozkládací pohovky

Jestliže bydlíte v malém bytě, které jsou v dnešní době nejvíc v kurzu, může vám rozkládací sedací souprava ušetřit hodně místa. V jediném kusu nábytku můžete mít sedačku do obývacího pokoje i pohodlnou postel na každodenní spaní. Jak vybrat rozkládací pohovku, se kterým budete spokojení? 

Konstrukce rozkládacího mechanismu

Rozkládací pohovku na pravidelné spaní budete rozkládat a skládat každý den, klíčová je proto kvalita rozkládacího mechanismu a konstrukce. Vyhýbejte se při výběru konstrukcím z dřevotřísky. Vsaďte na kvalitnější masiv nebo kov, který vydrží déle. I když vsadíte na levné rozkládací pohovky, vyspíte se pohodlně. Pohovka by se měla dát rozložit a složit, aniž by k tomu bylo zapotřebí dvou lidí.

Rozklad s celistvou matrací

Rozkládací pohovky se liší způsobem rozložení a složení. Mezi nejčastější typy rozkladů patří rozklad s celistvou matrací. To je asi nejvhodnější typ rozkladu pro každodenní spaní. Matrace je ukrytá uvnitř sedačky, kterou velmi snadným a hlavně jediným pohybem vpřed vytáhnete. Matrace obvykle leží připravená na odpruženém drátěném roštu, který unese velké zatížení. 

Pohovky s vysouvacími zásuvkami

Dalším typem je vysouvací zásuvka s rozkladem. Rozkládací pohovka, u které je matrace schovaná v zásuvce pod sedací částí, se rozkládá snadno. Při rozkladu jen vysunete zásuvku s matrací a táhnutím za madlo ji snadno vyzvednete do roviny se sedací částí pohovky. Zčásti spíte na sedací části. I když výsledná plocha není zcela rovná a má pár předělů, u dnešních kvalitních pohovek to ani nepoznáte.

Pohovky se systémem Click Clack

Už jste se setkali s pojmem Click Clack systém? Jde asi o nejjednodušší rozklad pohovky. Velmi jednoduchým pohybem sklopíte opěrnou část sedačky a tak vytvoříte rovnou postel. Tento systém se hodí hlavně na příležitostné přespání. Pokud je to právě váš případ a nebudete na pohovce spát každý den, můžeme vám tento systém doporučit. U Clic Clac systému prostě stačí sklopit opěrku. 

Belgický typ rozkladu na pohovkách 

Rozkládací pohovky s belgickým typem rozkladu mají pod sedací částí uložené kovové lehátko s tenčí matrací, které stačí jen vytáhnout a lehce rozložit. Tento typ sedačky se opět hodí spíše na příležitostné přespání. Matrace v lehátku je tenčí a při pravidelném nocování by se vám asi dost rychle proležela. Rozkládání je ale rychlé a svůj účel pohovky splní. 

Pohovky se sklopnými zády

Rozkládací pohovky se sklopnými zády umožňují posunout sedací část směrem vpřed a pak sklopit opěrnou část pohovky dozadu. Systém se opět doporučuje spíše na příležitostné přespání. Tento rozklad pohovky je trochu komplikovanější. Sedačku totiž před každým rozložením vždy odsunout kousek od zdi. Pohovku tedy rozložíte vysunutím sedací části a sklopením zad.

Pohovky s matracemi na sobě

Pohovky s rozkladem se dvěma matracemi na sobě mají uložené zmíněné dvě matrace v sedací nebo opěrné části. Po vytažení úložného prostoru jednu z matrací překlopíte a položíte ji na úložný prostor. Rozklad je o trochu složitější než u celistvé matrace, za to ale vytváří velmi prostornou a pohodlnou postel. Možná je to varianta, kterou právě hledáte. 

Rozkládací pohovky s kvalitní matrací

Stejně jako u klasické postele, je u rozkládací pohovky klíčová kvalita matrace. Pro každodenní spaní volte matraci z kvalitního molitanu či polyuretanové pěny a objemovou hustotou minimálně 30 kg/m3. Matrace s hustotou 25 kg/m3 jsou měkčí a rychleji se proleží. Na rozdíl od postelí nejsou v rozkládacích sedačkách lamelové rošty. Kvalitní kousky však mají pevné pružiny

Levné rozkládací pohovky podle velikosti a účelu

Při výběru levné rozkládací pohovky myslete i na celkovou šířku. Jedna osoba se bez problémů vyspí na matraci 80×200 cm, pokud jste ale dva, volte minimálně 160×200 cm. Pokud opravdu bojujete s místem, vyspíte se i na lůžku 140×200 cm. Samozřejmě záleží i na prostoru, který máte k dispozici. 

Rozkládací pohovky se snadnou údržbou

U pohovek oceníte, když můžete potah kdykoliv sundat a vyprat, případně nechat vyčistit v čistírně, pokud se vám nevejde do pračky. Dnešní moderní tkaniny ale snadno vyčistíte třeba mýdlovou vodou. Pravidelná nano impregnace obalí jednotlivá vlákna a zabrání vniknutí špíny do hloubky. A kde rozkládací pohovky vybírat? Zkuste to na eurosedacky.cz, jistě si zde vyberete.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *