Koberec Dyersburg - Going green_bittneropocno.cz

Koberce do domu, vybere si každý

Do svých domovů si můžete pořídit koberec ode zdi ke zdi, ale i koberce, které se liší tvarem, materiálem, výškou vlasu, umístěním, barvou i vzorem. Jaké jsou důvody, kvůli kterým si pořídit koberec? 

Koberec udrží teplo

Pokud nechcete vstávat ráno z postele bosýma nohama na ledovou podlahu, nechte své nohy ponořit do měkkého koberce. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak v místnosti udržet mnohem více tepla. Do ložnice můžete volit celoplošné i kusové koberce, jako běhouny. Koberce jsou velmi vhodné i do dětských pokojů.

Pro útulnější domov

Do frekventovanějších místností jako je obývací pokoj či dětské pokoje můžete zvolit zátěžové syntetické koberce. Zkuste si pohrát s volbou zajímavého tvaru nebo barvy. Zvolit si můžete klasický čtvercový či obdélníkový koberec, svůj interiér můžete podtrhnout kruhem i oválem. Pokud rádi tvoříte, zkuste si pohrát s atypickým tvarem, který pokoji dodá jedinečný šmrnc.

Pro snížení hluku

Koberec je praktický třeba i na schody, kde velmi efektivně utlumí všechny kroky. To se vyplatí především tehdy, pokud chodíte několikrát za den nahoru a dolu, nebo máte malé děti, které neustále pobíhají. Výběrem výrazných barev můžete ze schodů udělat vkusný designový prvek domu. Odhlučnit tak můžete všechny místnosti v bytě i domě. 

Efektivně ukryjte nedokonalosti

Pokud vám na podlahu vaše děti načmáraly nesmazatelné fixy, nebo vám vytvořily na parketách škrábance od kolečkových bruslí, nemusí to nutně znamenat hned výměnu celé podlahy. Použijte koberce, které zakryjí všechny nedokonalosti, trhliny a mechanická poškození. Koberec je jedinečný pro úpravu designu i přetvoření vzhledu místnosti. 

Barvy a vzory rozzáří interiér

Než se rozhodnete pro výběr konkrétního vzoru či barvy koberce, přemýšlejte nad tím, co od něj nejvíc očekáváte. Pokud chcete jen zútulnit prostor, zvolte spíše decentní pastelové barvy, které budou na všechny působit uklidňujícím dojmem. Na světle šedých a béžových odstínech navíc nebude vidět prach. Pokud se má koberec stát dominantou místnosti, nebojte se výrazných a sytých barev. Bittner Interiéry vám nabízí koberce, které se navíc velmi snadno udržují. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *