TOP 5 tipů, jak neobvykle ozdobit velikonoční vajíčka

Vyzkoušejte neobvyklé metody zdobení velikonočních vajíček. Pokud vás už nebaví rozpouštět klasické práškové barvy, zkuste netradiční metody, na které nepotřebujete žádné speciální pomůcky a potřeby.

Na zdobení můžete vyzkoušet zdobení vajíček voskem nebo se podívejte, jak se dělá velikonoční zajíček z papíru. Na Velikonoce se také dělá doma i venku velikonoční výzdoba. Na netradiční zdobení vajíček přinášíme pár inspirací.

Zdobte vajíčka lakem na nehty

Do nádoby s vodou přidejte trochu laku na nehty, klidně zkombinujte 2 až 3 různé barvy. Do vody s lakem na nehty ponořte vejce celé nebo jen do poloviny a nechte zaschnout. Pokud nechcete používat chemii, zkuste veganský lak na nehty.

Použití permanentního černého fixu

Černo bílá kombinace se nikdy neomrzí a je velmi elegantní. Pomocí permanentního černého fixu můžete malovat na vajíčka jednoduché a pravidelné tvary, jako tenké čáry, proužky, mřížky a puntíky. Vaše velikonoční vajíčka budou vypadat skvěle.

Vyzkoušejte páskování

Na velikonoční vejce můžete použít i dekorační pásky, které seženete v papírnictví. Existují s různými motivy včetně těch velikonočních. Zapojte svou fantazii a kreativitu. Pásku stačí nastříhat na různé tvary a kousky a nalepit na bílá či barevná vajíčka.

Zdobení velikonočních vajíček pěnovou metodou

Pěnu na holení nebo šlehačku nastříkejte v silnější vrstvě do nádoby s rovným dnem, povrch uhlaďte a posypte neb postříkejte jednou nebo více potravinářskými barvami, které smícháte s pár kapkami bílého vinného octa. Barvy s pěnou velmi lehce promíchejte špejlí, do pěny položte natvrdo uvařená nebo vyfouknutá vejce a obalte je v barevné pěně. Pak je položte na plech s pečícím papírem a nechte 20 minut zaschnout. Následně je omyjte ve studené vodě a nechte je doschnout na papírových ubrouscích nebo utěrkách.

Ombré velikonoční vejce

Smíchejte 1/3 lžičky gelové potravinářské barvy a lžičku vinného octa. Přidejte tolik vody, aby v ní bylo vajíčko celé ponořené a promíchejte. Vajíčko v lázni mírně obarvěte a nechte zaschnout. Pak ho do lázně znovu ponořte jen ze 3/4 a nechte zaschnout. Pak ho ponořte do 1/2 a nechte zaschnout a nakonec jen do 1/4 a nechte zaschnout. Můžete při každém dalším barvení přidat trochu barvy.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *